„Historyczny obraz. Bitwa kulturowa”. Hiszpańscy europosłowie komentują postawę polskich piłkarzy

To historyczny obraz. Bitwa kulturowa. Wojna cywilizacji (...) Jeden obrazek wart więcej, niż tysiąc słów – komentują wczorajszą postawę polskich piłkarzy hiszpańscy europarlamentarzyści.
 „Historyczny obraz. Bitwa kulturowa”. Hiszpańscy europosłowie komentują postawę polskich piłkarzy
/ fot. PAP/EPA/Catherine Ivill / POOL


Reprezentanci Polski mimo presji medialnej ze strony lewicy nie klęknęli na murawie przed meczem z reprezentacją Anglii. Na stadionach w Anglii, a także Walii piłkarze w ramach akcji "Black Lives Matter" klękają na murawie przed pierwszym gwizdkiem, co ma symbolizować rodzaj przeprosin za kolonializm.

W ostatnim czasie na taki gest zdecydowali się reprezentanci San Marino. Przed rozpoczęciem czwartkowego meczu piłkarze tego kraju, wraz z angielskimi zawodnikami uklękli, aby oddać hołd walczącym z rasizmem. Inaczej zachowali się z kolei Czesi, którzy zmierzyli się w we wtorek z reprezentacją Walii na stadionie w Cardiff. Nasi południowi sąsiedzi nie klęknęli, lecz zamiast tego wskazali palcem na napis „Respect” znajdujący się na ich koszulkach.
 

Hiszpanie komentują


Sytuację postanowił skomentować hiszpański europoseł z ugrupowania Vox Hermann Tertsch.

„To historyczny obraz. Bitwa kulturowa. Wojna cywilizacji. Anglia multikulti. Polska narodowa. Anglia na kolanach. Polska wyprostowana” – napisał na Twitterze.

 


Jak dodał, „Polska klęka tylko przed Bogiem, a Polacy stosują się obecnie do tej świętej reguły tak samo, jak 1000 lat temu”. „I ani Unia Europejska, ani poprawność polityczna tego nie zmienią. Przeraża mnie myśl, co zrobiłaby hiszpańska reprezentacja w tej sytuacji” – czytamy.

Z kolei inny hiszpański europoseł, Jorge Buxadé napisał: „Jeden obrazek wart więcej, niż tysiąc słów”.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe