REKLAMA

Radni PiS domagają się dymisji wiceprezydenta Warszawy za wysokie opłaty śmieciowe

Stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się od prezydenta Rafała Trzaskowskiego dymisji swojego zastępcy odpowiedzialnego za sprawy gospodarowania odpadami Michała Olszewskiego – poinformował PAP radny Warszawy i rzecznika stołecznego PiS Michał Szpądrowski.
 Radni PiS domagają się dymisji wiceprezydenta Warszawy za wysokie opłaty śmieciowe
pixabay.com

"Oczekujemy od prezydenta Rafała Trzaskowskiego dymisji wiceprezydenta Michała Olszewskiego. To on jest odpowiedzialny za fatalny stan gospodarki odpadami w mieście, a ostatecznie za drastyczne podwyżki za wywóz śmieci" – powiedział Szpądrowski.

Olszewski nadzoruje sprawy gospodarki odpadami w Warszawie już od 8 lat. Zajmował się tymi sprawami za rządów Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W ocenie radnego sytuacja w dziedzinie gospodarki odpadami w stolicy jest wynikiem wieloletnich zaniedbań. Przypomniał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w 2010 r. zrezygnowała z możliwości skorzystania przez miasto z dotacji unijnych na budowę spalarni.

Podkreślił, że wówczas można było zbudować instalacje do termicznego przetwarzania odpadów za o wiele mniejsze pieniądze niż obecnie.

Od kwietnia tego roku w Warszawie obowiązują nowe zasady naliczania opłat za gospodarowanie odpadami. Rada m.st. Warszawy zadecydowała o wprowadzeniu metody naliczania opłaty od ilości zużytej wody. Mieszkańcy nieruchomości jednorodzinnych i wielolokalowych domów zapłacą za śmieci licząc 12,73 zł za 1 m sześc.

Natomiast, jeśli w nieruchomości nie ma wodomierza albo nie jest ona podłączona do sieci wodociągowej, opłata będzie naliczana według wzoru: liczba mieszkańców razy 4 m sześc. wody razy 12,73 zł. Co w przypadku domu zamieszkałego przez pięcioosobową rodzinę da ok. 250 zł. (PAP)

Autor: Wojciech Kamiński


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura