Szukaj
Konto

Papież: Trzeba przezwyciężyć opóźnienia w dystrybucji szczepionek

04.04.2021 14:21
Papież: Trzeba przezwyciężyć opóźnienia w dystrybucji szczepionek
Źródło: fot. PAP/EPA/FILIPPO MONTEFORTE / POOL
Komentarzy: 0
Papież Franciszek w wielkanocnym orędziu wezwał wspólnotę międzynarodową do działań, by przezwyciężyć opóźnienia w dystrybucji szczepionek i ułatwić dzielenie się nimi, zwłaszcza z najuboższymi. Zmartwychwstały Chrystus jest nadzieją dla cierpiących – mówił.

Już po raz drugi podczas Wielkanocy papież wygłosił orędzie w bazylice Świętego Piotra, a nie z jej loggii, co ma związek z reżimem sanitarnym.

Franciszek powiedział: - Pandemia jest nadal w pełnym rozkwicie; bardzo uciążliwy jest kryzys społeczny i gospodarczy, zwłaszcza dla najuboższych; mimo to - i jest to skandaliczne - nie ustają konflikty zbrojne, i rozbudowywane są arsenały wojskowe.

- Zmartwychwstały Chrystus jest nadzieją dla tych, którzy nadal cierpią z powodu pandemii, dla chorych i dla tych, którzy stracili bliskich. Niech Pan da im pocieszenie i wspiera trud lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarek. Wszyscy, zwłaszcza najsłabsi, potrzebują pomocy i mają prawo, by mieć dostęp do niezbędnej opieki - oświadczył papież.

Dodał, że jest to jeszcze bardziej widoczne w chwili, gdy wszyscy wezwani są do walki z pandemią, a podstawowym narzędziem w tej walce są szczepionki.

- W duchu internacjonalizmu szczepionek wzywam zatem całą wspólnotę międzynarodową do wspólnego zaangażowania, by przezwyciężyć opóźnienia w ich dystrybucji oraz ułatwić dzielenie się nimi, zwłaszcza z krajami najuboższymi - zaapelował.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.04.2021 14:21
Źródło: PAP