REKLAMA

Papież: Nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa zmartwychwstałego

Papież Franciszek w drugi dzień Świąt zapewnił o swej bliskości wszystkie osoby starsze i chore. W południe zwrócił się do wiernych z biblioteki w Pałacu Apostolskim, gdzie odmówił maryjną modlitwę Regina coeli.
 Papież: Nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa zmartwychwstałego
/ Wikipedia CC BY-SA 2,0 Korea.net

Papież pozdrowił wszystkich, którzy uczestniczyli w południowej modlitwie za pośrednictwem środków przekazu. Następnie dodał: "Myśli kieruję szczególnie do osób starszych, chorych, które połączyły się ze swoich domów lub placówek opieki. Przekazuję im słowa otuchy i uznania dla ich świadectwa. Jestem z wami blisko".

"Wszystkim życzę spędzenia z wiarą dni Oktawy wielkanocnej, na którą przedłuża się wspomnienie Zmartwychwstania Chrystusa. Wykorzystajcie każdą okazję do tego, by być świadkami radości i pokoju Zmartwychwstałego Pana" - zaznaczył Franciszek. Ponownie złożył życzenia świąteczne mówiąc : "Dobrej, spokojnej i świętej Wielkanocy".

W rozważaniach przed modlitwą zachęcił wierzących: "nigdy nie ustawajmy w poszukiwaniu Chrystusa zmartwychwstałego, który daje życie w obfitości tym, którzy go spotykają".

"Znaleźć Chrystusa oznacza odkryć pokój serca" – wskazał.

"Życzę wszystkim takiego samego przeżycia duchowego przyjmując do swoich serc, domów i rodzin radosną proklamację Wielkanocy: Chrystus powstawszy z martwych już więcej nie umiera, śmierć nie ma już nad nim władzy" - zaznaczył Franciszek.

Gdy papież przemawiał w bibliotece, po Placu Świętego Piotra przechadzało się niewiele osób. W Rzymie, tak jak w całych Włoszech, obowiązuje świąteczny lockdown. 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura