REKLAMA

Terlecki ostro o koalicjantach PiS. Sobolewski: Podpisuję się pod słowami pana marszałka

Mamy problemy z koalicjantami, ja tu jestem radykałem i chętnie bym się ich pozbył – te słowa wypowiedziane w środę przez Ryszarda Terleckiego odbiły się szerokim echem i spowodowały spekulacje na temat ewentualnych przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Co o wypowiedzi wicemarszałka Sejmu sądzi poseł PiS Krzysztof Sobolewski?
 Terlecki ostro o koalicjantach PiS. Sobolewski: Podpisuję się pod słowami pana marszałka
/ fot. pis.org.pl


– Niestety mamy problemy z koalicjantami, ja tu jestem radykałem i chętnie bym się ich pozbył, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów – stwierdził podczas środowej rozmowy z dziennikarzami wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Zapytany o to, czy założyłby się, że wybory parlamentarne odbędą się w konstytucyjnym terminie, czyli w 2023 roku, odparł: – To jest trudny zakład, ale może bym zaryzykował.
 

Sobolewski komentuje


Do słów Ryszarda Terleckiego odniósł się w rozmowie z portalem wPolityce.pl szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski, który stwierdził, że „podpisuje się pod słowami pana marszałka”.

– Jednocześnie chciałbym dodać to, o czym mówił pan prezes Kaczyński, że mamy różnicę zdań w koalicji i oczywiście są takowe. Tutaj nikt tego nie neguje. Natomiast jest od tego kierownictwo Zjednoczonej Prawicy, gdzie są osiągane kompromisy – zaznaczył.

– Nam zależy, abyśmy mogli dalej iść jako Zjednoczona Prawica i jeśli tylko Pan Bóg da to w przyszłych wyborach wystartować razem na listach PiS, jako Zjednoczona Prawica. Byśmy mogli uzyskać ponownie mandat zaufania od Polaków, ale to już jest przyszłość – dodał.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura