REKLAMA

[video] "Jarosław Kaczyński...". Pomaska "tłumaczy się" ze skandalicznych słów

- Ten rząd używa szczepionek, które nie są ich własnością, które zostały wynegocjowane przez Unię Europejską! To największe i najbogatsze kraje Unii Europejskiej podzieliły się dostępem do szczepionki z takimi krajami jak Polska. To dlatego w Niemczech szczepienie nie idzie tak dobrze jakby mogło, bo gdyby każdy kraj sam walczył o szczepionki, to najwięcej szczepionek byłoby w tych największych krajach, jak w Niemczech, we Francji, Włoszech czy Hiszpanii - mówiła Agnieszka Pomaska na skandalicznym nagraniu, które poruszyło internautów. W tym czasie Unia Europejska boryka się z krytyką katastrofy zakupu szczepionek, a Niemcy ze szwankowaniem systemu szczepień.
Agnieszka Pomaska [video]
Agnieszka Pomaska
Screen FB

Dziś podczas konferencji prasowej posłanka Platformy Obywatelskiej usiłowała odpowiedzieć na pytanie o swoje słowa...

- Szanowni państwo, rzeczywiście jest tak, ze obecna ekipa wykorzystuje szczepienia do uprawiania polityki. Po prostu politycznie gra szczepieniami. A zwrócę uwagę na to, że szczepionki zostały zakupione za publiczne pieniądze [za pieniądze polskiego podatnika, nie w wyniku żadnej łaski UE czy Niemiec - przyp. red.] Zostały wynegocjowane przez 27 krajów UE [zostały nieudolnie wynegocjowane przez Komisję Europejską, w wyniku których to nieudolnych negocjacji, dostarczone tylko w części - przyp. red.] I dzisiaj należą się wszystkim Polakom, bo nie powinny być politycznym narzędziem w niczyich rękach. A dzieje się dokładnie odwrotnie, dlatego, że Jarosław Kaczyński oskarża Unię Europejską o to, że nie ma szczepionek (...)

- mówiła Agnieszka Pomaska

Ocenie Czytelników zostawiamy na ile miało to związek z jej wcześniejszymi słowami.

- Biorąc pod uwagę obiektywną katastrofę szczepionkową w UE słuszne jest postawienie pytania, czy osoba z jej wykształceniem [chodzi o Ursulę von der Leyen, szefową KE - przyp. red.], po szkole tłumaczy to najlepszy wybór, by prowadzić negocjacje, od których zależy życie dziesiątek tysięcy osób (...) To jest szaleństwo. Chce się płakać takiemu zagorzałemu kibicowi UE, jak ja"

- mówił włoski wirusolog prof. Roberto Burioni, komentując "sukcesy" Komisji Europejskiej.

Krajem, który złamał solidarność krajów UE w zakresie zakupu szczepionek, były... Niemcy


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura