REKLAMA

Kolejna nagonka na prezydenta Andrzeja Dudę. Błażej Spychalski: "Fakenews"

W środę, 7 kwietnia br., na oficjalnej stronie Prezydenta RP pojawiła się informacja opatrzona zdjęciem, iż Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Jak się okazało, stało się to powodem kolejnych ataków na głowę państwa. 
 Kolejna nagonka na prezydenta Andrzeja Dudę. Błażej Spychalski:
Jakub Szymczuk - KPRP

Prezydent rozmawia z królem Jordanii w maseczce. Przez niepodłączony telefon

- napisał jeden z użytkowników Twittera, komentując materiał prezydenckiej kancelarii. Wpis zdobył szybko popularność w sieci, stając się pretekstem do chamskich ataków w stronę głowy państwa. Na nagonkę ostro zareagował rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

 

#fakenews Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego „newsa” to może trudno to sobie wyobrazić ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu😂😂😂

- napisał Błażej Spychalski.

 

 

Rozmowa z królem Jordanii

W środę, 7 kwietnia br., Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II.

Prezydent RP złożył na ręce monarchy gratulacje i najlepsze życzenia z okazji przypadającej 11 kwietnia setnej rocznicy powstania Jordanii. 

Obaj przywódcy wyrazili nadzieję, że pokonanie pandemii umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych. W tym kontekście Król Abdullah potwierdził wolę złożenia wizyty oficjalnej w Warszawie w możliwie szybkim terminie.

Omawiając sytuację bezpieczeństwa w regionie Bliskiego Wschodu, przywódcy podkreślili znaczenie dwustronnej współpracy wojskowej oraz wspólny udział w działaniach Globalnej Koalicji przeciw ISIS. Prezydent Duda podziękował za gościnność, jakiej doświadczają polscy żołnierze przebywający w Jordanii od 2016 roku. Rozmówcy wymienili także uwagi na temat dalszych losów procesu pokojowego w regionie.

 


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura