REKLAMA

"W Polsce neonaziści atakują gejów. Specjalne grupy ich targetują". Bart Staszewski z kolegą w norweskich mediach

„W Polsce specjalne grupy targetują gejów! W Polsce neonaziści rosną w siłę! Polska przoduje w przemocy wobec osób LGBT!” Takich i innych rewelacji możemy dowiedzieć się z opublikowanego dwa dni temu w norweskiej tv2 wywiadu ze znanym manipulatorem, Bartoszem Staszewskim oraz aktywistą Dawidem Sochą, który w wolnych chwilach wspiera Polską Partię Komunistyczną.
Bart Staszewski
Bart Staszewski / Screen YouTube Bart Staszewski

Obaj działacze opowiadają w wywiadzie, jak nieznośne jest życie w ojczyźnie. Dawid relacjonuje, że wychodząc poza dom stara się być szczególnie ostrożny. Nie dlatego, bo jest strachliwym człowiekiem, ale dlatego, bo w Polsce realnym niebezpieczeństwem są podobno grupy neo-nazistów, atakujących gejów. Bartosz rozpacza natomiast nad tym, że trudno jest mu zwrócić uwagę zagranicy (sic!) na rozpaczliwą sytuację polskich mniejszości seksualnych... po czym przerywa na chwilę rozmowę, bo dzwoni do niego francuski minister. To razem z nim Staszewski miał oceniać dla świata rodzimą homofobię „stref wolnych”, ale Polska nie zgodziła się na wizytę polityka.

Do głosu w artykule dopuszczani są również inny Polacy, m.in. burmistrzowie „stref wolnych od LGBT”. Mimo ich tłumaczeń, że żadnej prawnej dyskryminacji osób nieheteroseksualnych w ich regionie nie ma, artykuł podkreśla, że „Norwegia i Unia Europejka widzą to inaczej”. Fakty już zostały ustalone i tak już ma być.

„Myślę, że Polska się niedługo zmieni, ale nadal mamy wiele do przejścia.” - dodaje na koniec optymistycznie Dawid.

Cały artykuł można przeczytać tutaj:
https://www.tv2.no/a/13907639/
[Tłumaczenie zostało dokonane przez tłumacza Google. Do ubogiego w morfologię norweskiego internetowy translator kompletnie wystarczy, ale oczywiście możliwe są błędy]


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura