REKLAMA

Szokujące wpisy Giertycha. „Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących”

Prawie 1000 zgonów na Covid jednego dnia. Zaprosili wirusa brytyjskiego nie testując ludzi, aby LOT zarobił. Chaotycznymi i durnymi decyzjami zdemobilizowali czujność społeczną – pisze na Twitterze mecenas Roman Giertych.
 Szokujące wpisy Giertycha. „Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących”
/ fot. YouTube / Onet News


Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o blisko 1 tys. zgonów spowodowanych COVID-19 oraz współistnieniem COVID-19 wraz z innymi chorobami. Zanotowano także blisko 28 tys. nowych zakażeń koronawirusem.

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas czwartkowej konferencji prasowej podkreślił, że na dzisiejszy tragiczny bilans wpłynęło raportowanie. – Mamy ok. 100 zgonów z Wielkiego Piątku, ok. 130 z Wielkiej Soboty oraz ok. 130 z Wielkiej Niedzieli – zaznaczył.
 

Seria tweetów Giertycha


Do koronawirusowego raportu opublikowanego przez resort zdrowia postanowił odnieść były wicepremier za rządów koalicji PiS, LPR i Samoobrony, a obecnie prawnik Roman Giertych, który zamieścił całą serię wpisów na Twitterze.

„Tragedia. Prawie 1000 zgonów na Covid jednego dnia. Zaprosili wirusa brytyjskiego nie testując ludzi, aby LOT zarobił. Chaotycznymi i durnymi decyzjami zdemobilizowali czujność społeczną. Są za to w pełni odpowiedzialni. Tysiąc pogrzebów! PiS to: Piach i Szpadel” – napisał.

 

 

„Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących. Niech odpoczywają w pokoju! Winnych zaniedbań, które przyczyniły się do tej katastrofy, ukarzemy surowo” – czytamy w kolejnym tweecie.

 

 


W trzecim tweecie Giertych opublikował zdjęcie z cmentarza z podpisem: „Nowy ład”.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura