REKLAMA

„W maju dotrze do nas nawet 9 mln szczepionek”. Trwa konferencja prasowa premiera

Zdecydowaliśmy się zwiększyć naszą przepustowość co do szczepień. To dlatego, że nasza presja na Komisję Europejską, na Unię Europejską ma sens i okazuje się, że w maju dotrze do nas 9 mln szczepionek – powiedział szef polskiego rządu podczas konferencji prasowej.
 „W maju dotrze do nas nawet 9 mln szczepionek”. Trwa konferencja prasowa premiera
fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier Mateusz Morawiecki oraz szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk odwiedzili w czwartek punkt szczepień przeciw COVID-19 w Skierniewicach.

– Mamy w procesie szczepień się czym pochwalić, widzimy, że ten proces działa w Polsce dobrze, ale chcemy i tak zwiększyć jeszcze zakres jego powszechności – powiedział premier Morawiecki.

Jak dodał, będą wykorzystywane m.in. sale sportowe, ośrodki szkolne, remizy strażackie. – W każdym powiecie jak najbliżej każdego obywatela musi być dostępność szczepień. Zapewnimy jako rząd to, by każdy mógł zaszczepić się praktycznie jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania – zaznaczył szef rządu.

– Zdecydowaliśmy się zwiększyć naszą przepustowość co do szczepień. To dlatego, że nasza presja  na Komisję Europejską, na Unię Europejską ma sens i okazuje się, że w maju dotrze do nas 9 mln szczepionek – podkreślił premier.

– W kwietniu mamy potwierdzone ok. 5,5 mln dawek szczepionek. Cały czas czekamy na potwierdzenie kolejnej puli - 1,5 mln. W kwietniu będzie to 7 mln dawek – dodał Morawiecki.

Więcej informacji wkrótce.


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura