Kaja Godek: Uchwalenie ochrony życia powinno być pewną oczywistością

W czwartek w Sejmie odbędzie się czytanie 2 projektów ustaw: pro- life, zakazujący aborcji i lewicowy o przewrotnej nazwie "Ratujmy Kobiety"
 Kaja Godek: Uchwalenie ochrony życia powinno być pewną oczywistością
/ Telewizja Republika
Godek: Uchwalenie ochrony życia powinno być pewną oczywistości

Gościem Jacka Orła w programie "Republika na Żywo " była Kaja Godek z Fundacji "Życie i Rodzina". Rozmowa dotyczyła projektów ustaw o ochronie życia w Polsce.
–- W czwartek w Sejmie odbędzie się czytanie 2 projektów ustaw: pro- life, zakazujący aborcji i lewicowy o przewrotnej nazwie "Ratujmy Kobiety"- powiedziała na antenie Telewizji Republika Kaja Godek. - Myślę, że w czwartek i w piątek nie czeka nas nic zaskakującego. Projekty trafią do komisji, pytanie tylko na jak długo - dodała Godek. 

Z jednej strony Konstytucja mówi o prawie do życia, a pewnej grupie małych Polaków odbiera się to prawo

– Projekt pro- life zawiera zakres aborcji - mówiła Kaja Godek. - Ma on wyeliminować pewną nieścisłość. Z jednej strony Konstytucja mówi o prawie do życia, a pewnej grupie małych Polaków odbiera się to prawo - stwierdziła członkini Fundacji. 
– Gdyby projekt środowisk lewicowych został uchwalony, doprowadziłoby to do możliwości zabijania bardzo dużej liczby polskich kobiet, np chorych lub tych poczętych z gwałtu - zaznaczyła Godek. - Żeby ludzie się pod nim podpisali, trzeba było nazwać go przewrotnie- "Ratujmy kobiety". Spojrzy jednak na konkretne zapisy w nim zawarte. Tak naprawdę jest to projekt barbarzyński - mówiła członkini Fundacji "Życie i Rodzina". 

"Feministki powtarzają kłamliwe slogany"

– Kiedy patrzę na akcje organizowane przez feministki, wydaje mi się, że stają się one nudne- stwierdziła rozmówczyni. -Cały czas powtarzane są te same kłamliwe slogany, mówiące o tym, że zakaz aborcji to cierpienie kobiet. Niepokoi mnie jednak deklaracja, że ich projekt znajdzie się w komisjach sejmowych - powiedziała Kaja Godek. 
– Dziś w Sejmie mamy do czynienia nie z 450 tys. podpisami za życiem, ale tak naprawdę z 650 tysiącami- kontynuowała Kaja Godek. -Problemem jest podział środowisk pro-life, które rozpatrują problem aborcji w kontekście karalności kobiet. A dla feministek ten spór jest dobrą odskocznią. Błędem jest to, że zastanawiamy się na karalnością, tak jakby była ona najważniejszą kwestią we wszystkich projektach- stwierdziła Godek

"Uchwalenie ochrony życia powinno być pewną oczywistością"

– Przez ostanie lata ruchy pro-liferskie zrobiły bardzo dużo- powiedziała Kaja Godek. - Jeżeli co roku, rzesze ludzi marnują 3 wiosenne miesiące na zbieranie podpisów pod ustawami zakazującymi aborcje, przez szacunek do tych ludzi, uchwalenie ochrony życia powinno być pewna oczywistością - stwierdziła rozmówczyni. 
 
Źródło: Telewizja Republika

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe