REKLAMA

Nie będzie aresztu dla Leszka Cz. Sąd oddalił zażalenie prokuratury

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił w czwartek zażalenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie na decyzję sądu rejonowego, który nie uwzględnił wniosku o tymczasowe aresztowanie Leszka Cz. w związku podejrzeniem jego udziału w tzw. aferze GetBack. Oskarżyciel decyzję uważa za "błędną".
 Nie będzie aresztu dla Leszka Cz. Sąd oddalił zażalenie prokuratury
Tysol

Sąd Okręgowy w Warszawie w czwartek oddalił oba zażalenia złożone w sprawie, podzielając jednocześnie stanowisko Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, który w grudniu 2020 r. nie uwzględnił wniosku oskarżyciela publicznego o tymczasowe aresztowanie Leszka Cz.

Sąd rejonowy uznał wówczas, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienia przez biznesmena zarzucanego mu czynu, ale nie wyrażono zgody na zastosowanie wobec niego najsurowszego środka zapobiegawczego z uwagi na brak podstaw do twierdzenia, że Cz. miałby ukrywać się lub mataczyć w sprawie.

Zażalenie w tej sprawie złożyły prokuratura oraz obrona Cz., która – jak przekazał PAP mec.Jakub Wende – nie kwestionowała rozstrzygnięcia, a jego uzasadnienie. "Uważamy, że przedstawione przez prokuraturę tezy i dowody na ich poparcie nie uzasadniają popełnienia przez pana Leszka Cz. przestępstwa" – powiedział PAP mec. Wende. (PAP)


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura