REKLAMA

[video] Policja publikuje nagranie. Groziła prolajferom "Miałam dać miligram, a dałam trzy", teraz zaatakowała kobietę gazem

W zeszłym roku w sieci pojawiły się screeny komentarzy studentek położnictwa i medycyny dotyczące prolajferów. Komentarze miały się pojawić pod postem dotyczącym słynnej sprawy matki, którą do urodzenia dziecka namówiła działaczka fundacji Pro Prawo do życia Zuzanna Wiewórka. - Niech no ja sobie zapamiętam te buźki… Jeśli któreś do mnie trafi w oddział, to choćby wszędzie były zielone i różowe wenflony, to z podziemi k*rwa wyciągnę biały (...) Na górze róże na dole bzy, miałam dać miligram, a dałam trzy - pisała deklarująca się na swoim profilu jako studentka położnictwa na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz, jest redaktorką "progresywnego" serwisu MegafON, jedną z koordynatorek Wiosny Kobiet, oraz sądząc z symboliki z jaką się fotografuje aktywistką LGBT Adrianna Palus. Według informacji Radio Kielce uczelnia wszczęła postępowanie, a Adrianna Palus wydała oświadczenie, w którym z jednej strony przeprosiła, a z drugiej... zaatakowała działaczkę pro-life Zuzannę Wiewiórkę. Teraz policja publikuje nagranie ataku aktywistki, a Radio Poznań pisze, że chodzi o... Adriannę Palus
aktywistka atakuje gazem [video] Policja publikuje nagranie. Groziła prolajferom
aktywistka atakuje gazem
Screen TT Andrzej Borowiak

W Poznaniu miała miejsce pikieta pro life. Policja zatrzymała nastolatka, który sprawiał wrażenie jakby chciał zakłócić przebieg pikiety. Miał mieć przy sobie pałkę teleskopową.

Nastolatek został przewieziony na komisariat, skąd odbierała go matka. Aktywistka Adrianna Palus miała zaatakować ją gazem - Będziemy analizować całą sytuację - mówi kom. Maciej Święcichowski z Wielkopolskiej Policji.

- Działaczka i aktywistka społeczna zaatakowała gazem kobietę wychodzącą z Komisariatu P-ń St. M. Matka odbierała nieletniego syna z jednostki, bo chłopak w m. publicznym miał przedmiot zakazany przez prawo. Trwają przesłuchania i wyjaśnienia.

- pisze Andrzej Borowiak rzecznik prasowy policji w Poznaniu

- Adrianna Palus napisała w mediach społecznościowych, że to ona została zaatakowana, a gazu użyła w swojej obronie

- pisze Radio Kielce

- Czy policja może widzieć pałkę teleskopową u 16-latka, który nie ma żadnej pałki ani w rękach, ani na zewnątrz, widzieć go kręcącego się koło zgromadzenia, gdy siedział kilkanaście metrów dalej i twierdzić, że nie chciał dać dokumentów, kiedy nikt go nie zapytał o dokumenty?

- pisze aktywistka na Twitterze

 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura