REKLAMA

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze. „Pielgrzymi są dosyć zdyscyplinowani”

W sanktuarium jasnogórskim po raz kolejny odbyła się tradycyjna coroczna pielgrzymka motocyklistów imienia księdza prałata Peszkowskiego. W tym roku ta pielgrzymka miała z natury rzeczy charakter bardzo ograniczony – mówi o. Michał Legan, rzecznik prasowy Jasnej Góry.
 Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze. „Pielgrzymi są dosyć zdyscyplinowani”
/ fot. PAP/Waldemar Deska


W niedzielę rozpoczął się XVIII Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. ks. prał. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze, którego głównym punktem jest msza święta. W sieci pojawiło się wiele zdjęć, na których widać tłumy motocyklistów zebranych na jasnogórskich błoniach.

Rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Michał Legan, a także organizatorzy wydarzenia zapewniają, że apelowali do uczestników zjazdu o stosowanie się do obecnie panujących koronawirusowych obostrzeń.

– W sanktuarium jasnogórskim po raz kolejny odbyła się tradycyjna coroczna pielgrzymka motocyklistów imienia księdza prałata Peszkowskiego. W tym roku ta pielgrzymka miała z natury rzeczy charakter bardzo ograniczony. Zwykle są to setki tysięcy osób, w tym roku, ze względu na epidemię, organizatorzy ograniczyli tę liczbę – stwierdził o. Michał Legan.

Jak przekazał duchowny, „pielgrzymi są dosyć zdyscyplinowani”. – Widzimy, że noszą maseczki, zachowują na placu w trakcie mszy świętej dystans społeczny. Widzimy także to, że korzystają z rozłożonych na Jasnej Górze punktów odkażania rąk, dlatego cieszymy się bardzo z tej odpowiedzialności – dodał.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura