REKLAMA

"Byłbym idiotą, gdybym...". Kukiz o współpracy z PiS

Nie ma i nie było mowy o koalicji z PiS - mówi Paweł Kukiz, przewodniczący Koła Poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Wyjaśnia też, że z PiS rozmawia po to, by zrealizować część swoich postulatów.
/ fot. Silar - Wikipedia CC BY-SA 4.0

Na pytanie "DGP", kiedy członkowie koła poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia wejdą do rządu Zjednoczonej Prawicy, Kukiz odpowiada: "Nie wiem, skąd takie informacje. Nie ma i nie było takich planów z naszej strony. Równie dobrze może pan zadać pytanie, kiedy koło Kukiz’15 wyruszy w podróż dookoła świata".

Paweł Kukiz w rozmowie z dziennikiem podkreśla też, że "byłby idiotą, gdyby nie próbował wykorzystać tego, że prezes (PiS Jarosław Kaczyński - PAP) szuka szabli, i zrealizować chociaż części jego postulatów - mimo niezrozumienia ich wagi".

"Jeśli rozmawiam z prezesem i wspominam o ordynacji wyborczej, to nawet jeśli on się z tym nie zgadza, temat gdzieś mu się układa i wie, że jeśli z Kukizem się rozmawia, to przede wszystkim o zmianie ordynacji wyborczej. Rozpocząłem negocjacje z Kaczyńskim, ale tu nie ma mowy o żadnej koalicji. Koalicja w Polsce dąży do objęcia władzy po to, by administrować państwem. Czyli przejąć ministerstwa i spółki Skarbu Państwa, aby mieć z tego frukta" - mówi.

Dodaje, że on rozmawia "o porozumieniu w zakresie wymiany na ustawy". "Czyli np. PiS przegłosuje nasz projekt ustawy antykorupcyjnej, a my w zamian, gdy zabraknie im głosu przy jakiejś ustawie, z którą nie mamy problemu, poprzemy ich. Ja powiedziałem jasno, o które ustawy mi chodzi, ale nie dostałem jeszcze od Prawa i Sprawiedliwości żadnych szczegółów ustaw, na których by im zależało" - wyjaśnia. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura