REKLAMA

[video] Awantura w Sejmie: Braun wykluczony z obrad. "Naraża pan zdrowie i życie innych osób"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek po rozpoczęciu środowych prac Sejmu wykluczyła z posiedzenia posła Konfederacji Grzegorza Brauna za odmowę nałożenia maseczki ochronnej. Marszałek podkreśliła, że Braun łamie jej zarządzenie i naraża zdrowie i życie innych posłów; poseł opuścił salę plenarną.
 [video] Awantura w Sejmie: Braun wykluczony z obrad.
/ screen video

Marszałek Witek zwróciła się do Brauna, który zasiadał w ławach sejmowych bez maseczki ochronnej, z uwagą, że nie przestrzega jej zarządzenia ws. rozwiązań porządkowych.

Witek mówiła do Brauna, że narusza porządek Sejmu, zwróciła się do niego z prośbą o nałożenie maseczki lub o opuszczenie sali. "Proszę nie narażać zdrowia i życia innych osób" - apelowała marszałek Sejmu.

Braun odpowiadał Witek, że "wzywa panią marszałek do przestrzegania prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej i zapoznania się ze stanem prawnym, który obowiązuje w Rzeczpospolitej".

Mimo kilkukrotnych apeli ze strony marszałek Sejmu, Braun nie nałożył maseczki. "Ponieważ nadal uniemożliwia pan prowadzenie obrad (...) podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu proszę opuścić salę posiedzeń" - ogłosiła Witek.

Poseł Konfederacji wyszedł z sali plenarnej. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura