REKLAMA

Polscy piłkarze i olimpijczycy zostaną zaszczepieni na COVID-19

To są ci wybrańcy, najlepsi i ich sztaby – poinformował na konferencji prasowej pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.
 Polscy piłkarze i olimpijczycy zostaną zaszczepieni na COVID-19
/ fot. Krystian Maj / KPRM


Podczas środowej konferencji prasowej poświęconej bezpieczeństwu sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi poinformowano, że polscy olimpijczycy, a także reprezentanci Polski w piłce nożnej zostaną zaszczepieni na COVID-19 w szybszym terminie.

– Wiemy doskonale, z jakim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do igrzysk. Zmarnowanie tego byłoby błędem. Dlatego zdecydowaliśmy, że po zaszczepieniu grup najbardziej podatnych na największe tragedie, postanowiliśmy część szczepionek przeznaczyć na naszą kadrę olimpijską i kadrę narodową reprezentującą nas na Mistrzostwach Europy – poinformował szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Obecny na konferencji wicepremier i minister kultury Piotr Gliński podkreślił, że decyzja o zaszczepieniu polskich sportowców jest możliwa, ponieważ grupy największego ryzyka są już zaszczepione.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zaznaczył, że nie jest to liczna grupa. – To są ci wybrańcy, najlepsi i ich sztaby. A więc, jeśli chodzi o olimpijczyków, to jest 1077 osób łącznie ze sztabami trenerskimi, szkoleniowymi – powiedział i dodał, że jeśli chodzi o piłkarzy, to jest to ponad 60 osób - reprezentacja Polski wraz ze sztabem.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura