REKLAMA

[video] Skandal. Powstaje film, w którym ludzie protestują w Gdańsku w latach 80' pod hasłami... Strajku Kobiet

Symbole "Solidarności" nie po raz pierwszy zawłaszczane są przez środowiska stojące w rażącej sprzeczności z jej chrześcijańskim i antykomunistycznym fundamentem i statutem. Tak się działo zarówno na demonstracjach KODu, na których symboliki "Solidarności" używali ludzie otwarcie deklarujący się jako byli funkcjonariusze służb, tak się działo na Czarnych Marszach, które używały tzw. "solidarycy" i nawiązań do plakatu z wyborów 4 czerwca 1989 roku i tak się działo w Europejskim Centrum Solidarności, gdzie w rocznicę śmierci patrona i duchowego ojca "Solidarności" Jana Pawła II organizowano "debatę środowisk LGBT". Próba zakłamania historii trwa nadal. Tym razem w ramach powstającego filmu "Stale Niestała" Olgi Chajdas.
kadr z filmu Olgi Chajdas
kadr z filmu Olgi Chajdas "Stale Niestała"
Twitter/ Trojmiasto.tv

- Akcja filmu rozgrywa się w Trójmieście, w latach 80. To historia młodej, zbuntowanej artystki, która zmaga się z rodzinnymi problemami oraz szarą codziennością czasów PRL. Szukając bliskości ze swoją z pozoru pozbawioną uczuć matką, dowiaduje się, że sama jest w ciąży.

- czytamy w Dzienniku Bałtyckim

Problem w tym, że dostępne fragmenty filmu ukazują demonstrację w Gdańsku lat osiemdziesiątych, która odbywa się... pod proaborcyjnymi hasłami i pod symboliką... Strajku Kobiet. "Chcę mieć wybór", "wybór nie zakaz" i symbole czerwonych piorunów niosą demonstranci obok symboli "Solidarności" na jednej ze scen filmu. Z całą pewnością demonstranci w latach osiemdziesiątych, kiedy to strajkujący prosili o Msze Święte i strajkowali pod symbolami Krzyża, nie demonstrowali w obronie "prawa" do zabijania dzieci, a tym bardziej nie używali symboliki Strajku Kobiet, który powstał i zaatakował kościoły, księży i wiernych kilkadziesiąt lat później.

Tego typu działań, trudno nie odbierać inaczej niż jako manipulacji, zawłaszczania symboliki "Solidarności", pod symbolami demonstrowano w latach osiemdziesiątych zeszłego wieku oraz zwykłego fałszowania historii.

 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura