REKLAMA

Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital. „Najbliższy czas poświęci na rehabilitację”

Kard. Kazimierz Nycz opuścił Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie. Najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków – poinformował rzecznik prasowy arcybiskupa i archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.
 Kardynał Kazimierz Nycz opuścił szpital. „Najbliższy czas poświęci na rehabilitację”
fot. YouTube / Stacja7.pl

W komunikacie przekazanym w środę PAP podano, że metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz opuścił szpital MSWiA w Warszawie.

– Najbliższy czas poświęci na rehabilitację w jednym ze specjalistycznych ośrodków – poinformował ks. Śliwiński.

– Składamy podziękowania wszystkim lekarzom i całemu personelowi szpitala przy ul. Wołoskiej za opiekę medyczną nad metropolitą warszawskim podczas całego procesu leczenia, okazane wsparcie i profesjonalizm – czytamy w komunikacie.

Poproszono jednocześnie o modlitwę w intencji kardynała "o powrót do zdrowia i pełni sił".

Kard. Kazimierz Nycz 1 kwietnia w Wielki Czwartek zasłabł podczas mszy krzyżma w archikatedrze warszawskiej. Został przewieziony do szpitala MSWiA w Warszawie na badania diagnostyczne.

W komunikacie z 6 kwietnia podano, że kompleksowa diagnoza lekarska wykazała, że metropolita warszawski doznał niewielkiego udaru niedokrwiennego. Wskazano, że "proces rehabilitacji przebiega zgodnie z założonymi oczekiwaniami zespołu lekarskiego i fizjoterapeutycznego". 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura