REKLAMA

Argentyna: Radykalna 23-letnia proaborcyjna aktywistka zmarła po poddaniu się aborcji

11 kwietnia zmarła 23-letnia María del Valle González López, która kilka dni wcześniej poddała się zabiegowi aborcji w mieście La Paz – donoszą hiszpańskojęzyczne media. López była działaczką proaborcyjną, przewodniczącą Radykalnej Młodzieży, w gminie La Paz, w argentyńskiej prowincji Mendoza.
 Argentyna: Radykalna 23-letnia proaborcyjna aktywistka zmarła po poddaniu się aborcji
fot. YouTube / Al Jazeera English

Jak informuje dziennik „Clarín”, 7 kwietnia María del Valle González López udała się do lokalnego szpitala, gdzie przepisano jej lek. „Po dwóch dniach zaczęła się źle czuć. Trafiła do placówki medycznej w mieście Mendoza, gdzie stwierdzono ogólną infekcję, która mogła być przyczyną zgonu. Rozpoczęto dochodzenie ws. śmierci kobiety i przeprowadzono autopsję” – podaje agencja ACI Prensa.

 

 


Według argentyńskiego chirurga dr. Luisa Duranda, cytowanego przez serwis ACI Prensa, „śmierć młodej kobiety mogła nastąpić w wyniku »jakiegoś uchybienia«, to w rzeczywistości aborcja nie jest praktyką medyczną”.

– Jeszcze kilka miesięcy temu w prawie argentyńskim był to czyn przestępczy (…) W przypadku aborcji – śmierć dziecka jest zawsze gwałtowna. Albo wstrzykuje się do macicy substancje, które je spalają, albo jest usuwane przez rozczłonkowanie, albo zostaje poddane ekstremalnym skurczom macicy i umiera z powodu uduszenia – stwierdził.

Jest to pierwszy taki przypadek od zatwierdzenia ustawy aborcyjnej z 30 grudnia 2020 r.

 

 


 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura