REKLAMA

[SONDAŻ] Wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. W Sejmie pięć partii

W ostatnich dniach wzrosło poparcie dla dwóch ugrupowań: Zjednoczonej Prawicy oraz Polski 2050 Szymona Hołowni – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 [SONDAŻ] Wzrost poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. W Sejmie pięć partii
fot. Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz


Chęć oddania swojego głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 33 proc. badanych. To o 3 pkt proc. więcej w porównaniu do ostatniego badania – zwraca uwagę serwis wPolityce.pl.

Drugie miejsce przypadło partii Szymona Hołowni Polska 2050, którą popiera 24 proc. ankietowanych. To o 2 pkt proc. więcej niż w poprzednim badaniu – zaznaczono. Na ostanim miejscu na podium znalazła się Koalicja Obywatelska z 18 proc. wynikiem. To oznacza spadek o 2 pkt proc. w porównaniu z ostatnim sondażem.

W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie polityczne: Lewica z 10 proc. wynikiem (spadek o 3 pkt proc.) oraz Konfederacja, która zanotowała 9 proc. poparcia (wzrost o 1 pkt proc.).

Poniżej progu wyborczego znalazło się ugrupowanie Pawła Kukiza - Kukiz’15, które wskazało jedynie 3 proc ankietowanych (bez zmian). 2 proc. wynik otrzymało Polskie Stronnictwo Ludowe (także bez zmian).

2 proc. badanych wybrało opcję „inne ugrupowanie”. „Deklarowana frekwencja wynosi 65 proc.” – zaznacza serwis wPolityce.pl.

 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura