REKLAMA

Poseł KO chyba się "wygadał": "Zabierają nam NASZEGO rzecznika"

Przepis ustawy o RPO, który pozwala pełnić obowiązki Rzecznikowi Praw Obywatelskich po upływie kadencji do czasu objęcia stanowiska przez następcę jest niezgodny z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny. Sprawa wywołuje spore emocje wśród polityków, dziennikarzy i opinii publicznej. Głos zabrał m.in. poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba. Trudno nie zauważyć, że polityk przez przypadek "wygadał się" ws. tego, czyim tak naprawdę rzecznikiem był dotychczasowy RPO Adam Bodnar.
 Poseł KO chyba się
/ screen YT

Trybunał Konstytucyjny podkreślił w komunikacie, że wspomniany przepis traci moc obowiązującą po upływie trzech miesięcy od opublikowania wyroku w Dzienniku Ustaw. Sejm i Senat mają zatem 3 miesiące na wybranie nowego RPO, jeżeli nie chce naruszyć ciągłości działania tej instytucji.

Czytaj więcej: Pilne! Trybunał Konstytucyjny ogłosił wyrok ws. kadencji RPO

Temat budzi duże emocje wśród polityków, dziennikarzy i opinii publicznej. Głos w sprawie zabrał poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, który - zapewne pod wpływem emocji - wprost powiedział, czyim rzecznikiem był Adam Bodnar. 

 

Dziś zabierają nam naszego rzecznika. Jutro zabiorą nasze prawa. #NieOddamyRPO #MuremzaBodnarem #NaszRzecznik

- napisał Szczerba na Twitterze.

 


 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura