REKLAMA

[Tylko u nas] Sąd zakazał historykowi i synowi Więźnia Auschwitz krytyki kierownictwa Muzeum Auschwitz

Dziś rano w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie pana Jerzego Klistały, pozwanego przez dyrektora Muzeum KL Auschwitz. Sąd uznał, że Pan Jerzy Klistała w swoich krytycznych artykułach naruszył dobra osobiste muzeum i zakazał używania zawartych tam argumentów. Jerzy Klistała jest autorem licznych opracowań na temat historii Auschwitz, obecnych również w cyfrowej bibliotece Muzeum, oraz autorem licznych krytycznych wobec działań kierownictwa Muzeum Auschwitz artykułów publikowanych na Tysol.pl.
Jerzy Klistała [Tylko u nas] Sąd zakazał historykowi i synowi Więźnia Auschwitz krytyki kierownictwa Muzeum Auschwitz
Jerzy Klistała
Screen YouTube

Nakazał opublikowanie tłustym drukiem przeprosin w miejscach, gdzie artykuły były publikowane oraz wpłatę 1 zł na rzecz Fundacji Auschwitz Birkenau. Pan Jerzy Klistała został obciążony kosztami procesowymi w wysokości 1300zł. Więcej napiszemy po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku.  

Mecenas Filip Wołoszczak, który z ramienia pomocy prawnej Ordo Iuris bronił pana Jerzego Klistałę zapowiedział wniesienie odwołania w tej sprawie. 

Były więzień KL Auschwitz pani Barbara Wojnarowska Gautier, ofiara eksperymentów medycznych dr Mengele, zbulwersowana wyrokiem zobowiązała się do zapłacenia kosztów sądowych i zasądzonej symbolicznej złotówki na rzecz fundacji Auschwitz Birkenau – jako protest przeciwko wyrokowi, z którym się nie zgadza oraz temu, co obecnie dzieje się w Muzeum KL Auschwitz. W geście solidarności z panem Jerzym Klistałą.

Wyrok nie jest prawomocny.

Na odczytaniu wyroku nie byli obecni przedstawiciele muzeum.


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura