REKLAMA

Agnieszka Ścigaj przejdzie do Porozumienia? Posłanka zabiera głos

Jestem i będę posłanką niezrzeszoną - zapewniła w piątek Agnieszka Ścigaj, dementując jednocześnie informacje medialne, że miałaby przejść do Porozumienia Jarosława Gowina.
 Agnieszka Ścigaj przejdzie do Porozumienia? Posłanka zabiera głos
/ screen YT - Telewizja Republika

Według "Super Expressu", w sobotę na konwencji krajowej Porozumienia pojawią się były poseł PiS Lech Kołakowski oraz była posłanka Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Oboje mają zasilić szeregi Porozumienia.

Pytana w piątek w TOK FM, czy wybiera się do Porozumienia Jarosława Gowina, odpowiedziała, że jest posłanką niezależną, i taką zostanie. "Nie wiem, skąd takie informacje, że ja wybieram się do Porozumienia" - pytała.

Powiedziała, że przyjęła zaproszenie Gowina na konwencję programową, ponieważ współpracowała z wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwoną Michałek przy projekcie ustawy o przedsiębiorczości społecznej. Zaznaczyła, że ten temat jest jej bliski od 20 lat i cieszy ją, że ta partia zauważa ten ważny aspekt, i o tym będzie mówiła na konwencji Porozumienia w sobotę.

"Cieszę się, że to Porozumienie jest tym miejscem, gdzie ludzie potrafią rozmawiać nie tylko w kręgu jednej partii, ale potrafią prowadzić dialog również z osobami, które często mają inne poglądy" - powiedziała.

Dopytywana, czy na pewno nie będzie w tej partii, odpowiedziała, że nie.

"Podjęłam decyzję o byciu posłem niezależnym, niezrzeszonym. Nigdy nie byłam w żadnej partii. Cieszę się, że mogę być takim swobodnym, wolnym głosem organizacji pozarządowych, przedsiębiorców i tych, którzy czują się niedoreprezentowani" - powiedziała.

"Mam taką satysfakcję, że są takie ugrupowania jak Koalicja Polska, czy Porozumienie Jarosława Gowina, które chętnie z takimi posłami jak ja, niezrzeszonymi i reprezentującymi ten sektor społeczny, rozmawiają" - powiedziała.(PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura