REKLAMA

Dania z parowaru - sposób na zdrowe odżywianie

Gotowanie na parze to duża oszczędność czasu, a przy tym pyszne i pełne witamin posiłki.
 Dania z parowaru - sposób na zdrowe odżywianie
/ grafika: Adobe Stock

Artykuł sponsorowany

W świecie pełnym chemii, przetworzonych produktów i konserwantów coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Jest to szczególnie ważne w czasie pandemii, kiedy silny organizm jest podstawą do walki o zdrowie. Ruch na świeżym powietrzu oraz wartościowa dieta powinny być elementami codzienności każdego człowieka. W prawidłowym odżywianiu pomoże Ci parowar, w którym szybko przygotujesz smaczne i zdrowe dania.

Dlaczego warto gotować w parowarze?

Podczas przyrządzania posiłków dobrze jest unikać nadmiaru tłuszczu i starać się zachować maksymalną ilość witamin oraz składników odżywczych. Nie zaleca się smażenia ani częstego spożywania dań grillowanych. Gotowanie w wodzie natomiast sprawia, że wiele wartościowych składników zostaje utraconych. Niektóre witaminy rozpuszczają się w wodzie. Dodatkowo warzywa tracą estetyczny wygląd i smak.

Parowar jest urządzeniem, które pozwala na przygotowywanie potraw z zachowaniem o 50% więcej wartości odżywczych i witamin, niż w przypadku tradycyjnego gotowania w wodzie. Nie ma tu potrzeby stosowania tłuszczu ani soli. Dania są dietetyczne i lekkostrawne. Zachowują piękne, naturalne kolory, zapach oraz niepowtarzalny smak.

Dodatkową zaletą gotowania w parowarze jest oszczędność czasu. Zdrowe odżywianie wcale nie musi wymagać dużego zaangażowania. Kupując parowar piętrowy, możesz jednocześnie gotować w nim ziemniaki lub kaszę, mięso oraz warzywa. Przygotowanie pełnowartościowego obiadu nie wymaga od Ciebie większej uwagi, nic nie wykipi, nie przypali się.

Gotowanie na parze szczególnie mocno polecane osobom z problemami żołądkowo-jelitowymi, kobietom w ciąży, małym dzieciom i seniorom.

Dania z parowaru

Łosoś wyłożony plastrami cytryny z dodatkiem świeżych ziół, do tego ryż i ulubione warzywa, to bardzo szybki sposób na obiad. 

Z ciekawszych pomysłów warto wypróbować pulpeciki, pierogi, drobiowe gołąbki, pierś z kurczaka nadziewana papryką, lasagne ze szpinakiem, a nawet pączki, czy babeczki.

Jeśli nie masz jeszcze parowaru, sprawdź ofertę na morele.net https://morele.net/kategoria/kombiwary-i-parowary-299/ i wybierz model dostosowany do Twoich potrzeb.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura