Hołownia straszy Polexitem i apeluje: „Trzeba jak najszybciej usunąć Jarosława Kaczyńskiego”

Te pieniądze należą się Polakom, którym będą służyły przez wiele lat. Trzeba jak najszybciej usunąć Jarosława Kaczyńskiego z funkcji, którą pełni – mówi o Funduszu Odbudowy, który będzie niebawem głosowany w Sejmie lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia.
 Hołownia straszy Polexitem i apeluje: „Trzeba jak najszybciej usunąć Jarosława Kaczyńskiego”
/ fot. YouTube / Szymon Hołownia


Gościem audycji na antenie TOK FM był lider Polski 2050 Szymon Hołownia, który odniósł się m.in. do sytuacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy, a także do kwestii głosowania nad Funduszem Odbudowy.

Zdaniem byłego prezentera telewizyjnego, to co dzieje się w Zjednoczonej Prawicy jest podobne do I wojny światowej, ponieważ „nigdy nie wiadomo, gdzie będzie to Sarajewo i którego dnia i w którym momencie jeden wystrzał rozpęta koniec tej całej historii”.

– Odejście Maksymowicza to tylko preludium, dlatego że Gowin próbuje się odwinąć i zbudować w stronę klubu. To jest oczywiste. PiS będzie go ostrzeliwało na wszystkie sposoby, żeby mu to uniemożliwić. TVP prowadzi bardzo intensywną kampanię oczerniania Zbigniewa Ziobry i jego prokuratury po sprawie Nowaka. Posłowie już robią kolędę po mediach i opowiadają, jak Ziobro jest beznadziejny i zły – stwierdził lider Polski 2050.

Zapytany o kwestię głosownia nad Funduszem Odbudowy i zapowiedzi sprzeciwu Solidarnej Polski stwierdził, że większość środków przewidzianych w funduszu będzie wypłacana w latach 2023-2026, czyli – jak twierdzi Hołownia – „dawno po rządach Prawa i Sprawiedliwości”.

Jego zdaniem w przypadku porażki głosowania nad Funduszem Odbudowy, władza będzie chciała poprowadzić Polskę w stronę wyjścia z Unii Europejskiej, czyli tzw. Polexit-u.

– Te pieniądze należą się Polakom, którym będą służyły przez wiele lat. Trzeba jak najszybciej usunąć Jarosława Kaczyńskiego z funkcji, którą pełni – uważa Hołownia.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe