REKLAMA

Gortat o Lewandowskim: "Nie można porównywać iluś strzelonych bramek do medali olimpijskich"

W nowym wywiadzie z Newsweekiem Marcin Gortat postanowił wytłumaczyć się z niedawnego przytyku pod adresem Roberta Lewandowskiego.
 Gortat o Lewandowskim:
pl.wikipedia.org/

Od razu zastrzegam: Lewy zasłużył na ten order. I powinien go przyjąć, bo zrobił kawał dobrej roboty. Ale hejt, który spadł też przy okazji na mnie, dotyczył komentarza do wpisu dyrektora sportowego jednej z telewizji. Zaprotestowałem, gdy napisał: "Mało sportowców promuje Polskę na świecie tak, jak Lewandowski" 

- tłumaczył.

Nie chodzi o mnie. Ja już taki Order dostałem pięć lat temu, do tego wiele innych, jak Złoty Medal "za zasługi dla obronności Kraju". Byłem z misją pomocy u polskich żołnierzy w Kuwejcie, Iraku, Afganistanie... 

- wyliczał, po czym dodał: "Nie można porównywać iluś strzelonych bramek do medali olimpijskich czy czterokrotnego mistrzostwa świata! I kiedy o tym napisałem, zaczęło się".

Tysiące wpisów, w tym wyzwisk, obrażanie mnie... (...) Uważam, że trzecia wojna wybuchnie z powodu konfliktu właśnie w social mediach. Skala hejtu jest taka jak nigdy przedtem. Co trzeba mieć w głowie, żeby wstać rano i napisać do mnie przez Instagram wiadomość, że jestem wstrętny i mam brzydką partnerkę? Jak bardzo trzeba być sfrustrowanym? 

- pytał.

 

 


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura