REKLAMA

Andrzej Stękała z nagrodą od małopolskiej "S"!

XXVI edycja Konkursu „Solidarni w sporcie 2020 r.” została rozstrzygnięta, mimo utrudnień związanych z pandemią. W tym szczególnym roku statuetką oraz tytułem zostało wyróżnionych aż 9 znakomitych osób – sportowców, trenerów i działaczy. Nagroda „Solidarni w sporcie” od 1996 roku jest przyznawana ludziom, którzy udowadniają, że praca i działalność sportowa zawsze idzie w parze z szacunkiem, życzliwością i sprawiedliwością. Dlatego Małopolska Solidarność co roku w uznaniu osiągnieć sportowych honoruje osoby, które przekonują cały świat, że należy być wiernym swoim ideałom i nie poddawać mimo przeciwności losu.
 Andrzej Stękała z nagrodą od małopolskiej
Małopolska "S"

– Od 26 lat prowadzimy konkurs, którego głównym założeniem jest nie tylko prezentacja wysportowanych, osiągających sukcesy ludzi, ale przede wszystkim ludzi, którzy inspirują oraz są przykładem wytrwałości i siły. Cały plebiscyt służy pokazaniu, że kierowanie się zasadami fair play ma wielką wartość w życiu zawodowym jak i codziennym. Różnorodność kategorii w konkursie pozwala na pokazanie rozmaitych dróg rozwoju w dziedzinie sportu – każdego roku wyróżnieni zostają sportowcy, trenerzy, działacze, reprezentanci. Małopolska Solidarność z radością odznacza ludzi zaangażowanych w szkolenie dzieci i młodzieży, gdyż to oni pomagają rozwijać pasje najmłodszym, nawet w mało znanych dyscyplinach sportowych. Tytuł „Solidarni w sporcie” dedykowany jest ludziom, którzy spełniają te kryteria i udowadniają, że w życiu nie ma przeszkód, są tylko wyzwania, które należy przezwyciężać, a co najważniejsze - nigdy się nie poddawać. Solidarność jest dumna, że może wręczać tę nagrodę osobom, które udowadniają, że hart ducha jest potrzebny w codziennej pracy podobnie jak w sporcie – mówi przewodniczący ZR Małopolskiego NSZZ „Solidarność” Wojciech Grzeszek.

W 2020 roku niestety nie udało się zorganizować oficjalnego wręczenia nagród „Solidarni w sporcie”, jednak statuetki trafią do wszystkich wyróżnionych w najbliższym czasie. W gronie osób, które je otrzymają są: rektor krakowskiej uczelni AWF prof. dr hab. Andrzej Klimek, trener siatkówki i dyrektor IV LO Sportowego w Nowym Sączu Andrzej Potoniec, działacz bokserski i były prezes Polskiego Towarzystwa Boksu Tiger Tarnów Józef Gawroń oraz dziennikarz Radia Kraków zaangażowany w życie sportowe Grzegorz Bernasik. Wśród najmłodszych nagrodzonych znaleźli się: Anna Zabagło - zawodniczka Wandy Kraków i trenerka piłki nożnej, Andrzej Stękała – pełny pasji do nart, zdobywca brązowego medalu drużynowych mistrzostw świata w lotach, Marcin Dzieński – wspinacz sportowy z Tarnowa, wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata, Monika Kukla – wioślarka w Kadrze Polski, mistrzyni Polski w biegach narciarskich, mistrzyni Europy w zawodach crossfit.


Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy "wiodące media" skreśliły już Platformę?
Tygodnik

Opinie

Popkultura