REKLAMA

Nieoficjalnie: Podano datę prezentacji „Nowego Polskiego Ładu”. PiS szykuje ofensywę

Według informacji podanych przez serwis wPolityce.pl, Prawo i Sprawiedliwość w najbliższych tygodniach przystąpi do szerokiej ofensywy politycznej, która ma się składać z trzech głównych elementów.
 Nieoficjalnie: Podano datę prezentacji „Nowego Polskiego Ładu”. PiS szykuje ofensywę
/ fot. Facebook / PiS


Pierwszym z elementów ma być zaprezentowany 8 maja „Nowy Polski Ład”, czyli nowy program polityczny Prawa i Sprawiedliwości obejmujący niemal wszystkie sfery życia publicznego. Przypomnijmy, że projekt miał być zaprezentowany już w marcu 2021 roku, lecz w związku z uderzeniem trzeciej fali koronawirusa w Polsce został przełożony.

„Po drugie, rząd szykuje dużą kampanię promującą Krajowy Plan Obudowy - czyli program wykorzystania pieniędzy, które Unia Europejska przeznacza na odbudowę gospodarek państw członkowskich po epidemii. W ramach unijnego Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji ponad 57 mld euro. Podstawą do sięgnięcia po te środki będzie właśnie Krajowy Plan Odbudowy” – podaje serwis wPolityce.pl.

„Po trzecie, pod koniec czerwca - prawdopodobnie w sobotę 19-go - ma się odbyć kongres Prawa i Sprawiedliwości” – donosi portal. Według informacji serwisu, celem ofensywy jest przejęcie inicjatywy politycznej przez PiS.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura