[Tylko u nas] dr Rafał Brzeski: UFO śledzi US Navy. Nie, to nie jest żart

Niezidentyfikowane Obiekty Latające, czyli UFO, robią się coraz odważniejsze i otwarcie śledzą okręty amerykańskiej marynarki wojennej. W sieci pojawiły się filmiki i zdjęcia ze swoistych pokazów ich możliwości i nie są to fejki. Pentagon potwierdził autentyczność rejestracji informując, że są to odtajnione elementy poufnego seminarium dla amerykańskich służb wywiadowczych na temat obecności UFO w strefach wyłączonych dla działań militarnych. Więcej informacji znajdzie się zapewne w specjalnym raporcie, który ma zostać opublikowany w czerwcu.
UFO [Tylko u nas] dr Rafał Brzeski: UFO śledzi US Navy. Nie, to nie jest żart
UFO / Pixabay.com

Pierwszy w historii jawny raport rządowy o UFO przygotowuje Grupa Zadaniowa do spraw Niezidentyfikowanych Zjawisk Powietrznych. Czyni to na zlecenie Donalda Trumpa, który będąc prezydentem wydzielił w tym celu osobny budżet. Według Susan Gough, rzeczniczki Departamentu Obrony, zdjęcia i rejestracje video zostały wykonane przez marynarzy US Navy i potwierdzone przez oficerów, tak jak wykonany w lipcu 2019 roku filmik, który ukazuje trzy UFO o kształcie przypominającym piramidę,  kiedy unosiły się w miejscu nad niszczycielem USS Russell płynącym u wybrzeża San Diego,

Na innym, 18 sekundowym filmiku, UFO leci równolegle z tą samą szybkością co płynący okręt. Załączony do rejestracji meldunek informuje, że obiekt towarzyszył jednostce przez półtorej godziny i wykonywał “bezczelne” manewry. Do kolejnego meldunku dołączone zostały zdjęcia wykonane komórką przez pilota samolotu F/A 18 Hornet u wybrzeży Kalifornii. Widnieją na nich 3 UFO o różnych kształtach wraz z informacją, że obserwowano je przy silnym wietrze, a mimo to stały w powietrzu w miejscu.

Najbardziej interesujące są 3 zdjęcia kulistego UFO, który towarzyszył lekkiemu krążownikowi USS Omaha. Towarzysząca informacja szokuje, bowiem niezidentyfikowany obiekt demonstracyjnie wodował z dużą prędkością i zamiast się rozbić pogrążył się w morzu. Wysłany na zwiad okręt podwodny nie natrafił na tajemniczy obiekt, ani nie znalazł jego szczątków lub śladów.

Zdaniem badaczy zjawisk związanych z UFO, którzy analizowali zdjęcia i rejestracje wideo wykonane przez personel US Navy, zaobserwowane obiekty są “znacznie bardziej zaawansowane technologicznie od wszelkich rodzajów sprzętu znajdującego się w arsenale amerykańskich sił zbrojnych”. Ich zdaniem “powinien to być sygnał ostrzegawczy” i najwyższy czas, żeby “poznać zamiary operatorów tych pojazdów”.

Ekspertów technicznych najbardziej intryguje rodzaj napędu obserwowanych UFO, bowiem nie widać, co je ciągnie lub popycha. Nie ma śmigieł, nie widać odrzutu. Wygląda na to że mają napęd grawitacyjny, ale i tak pozostaje zagadka ich gładkiego przechodzenia z przestrzeni kosmicznej do ziemskiej atmosfery i z powietrza pod wodę.

O komentarze do krążących w sieci fotografii i wideo proszono ostatnio w amerykańskich mediach szefów służb wywiadowczych. James Woolsey, dyrektor CIA w czasach, kiedy prezydentami byli Jimmi Carter oraz Bill Clinton,  przyznał, że nie wierzył w istnienie UFO, aż jego dobry znajomy, którego “szanuje” zrelacjonował mu jak “jego samolot został zatrzymany w miejscu na wysokości około 40 tysięcy stóp i przez pewien czas nie funkcjonował jak normalny samolot”. Od tego czasu nie jest już tak “sceptycznie nastawiony” tylko uważa, że “dzieje się coś zadziwiającego i  spotyka to zaawansowane samoloty i doświadczonych pilotów”.

John Brennan, szef CIA za prezydentury Baracka Obamy, uważa, że byłoby “przejawem arogancji i zadufania” sądzić, iż jesteśmy jedyną cywilizacją we Wszechświecie. Obserwujemy przecież na razie niewytłumaczalne zjawiska, które mogą być “pewnego rodzaju aktywnością, czegoś, co można określić mianem innej formy życia”. Według Brennana należy “zbierać maksymalną liczbę danych nie tylko wizualnych, ale również wszelkich czujników, którymi dysponujemy w danej chwili”.

Podobnego zdania jest John Ratcliffe jeszcze na początku bieżącego roku Dyrektor Narodowego Wywiadu  (odpowiednik Koordynatora służb specjalnych), który stwierdził niedawno w telewizji Fox News, że nie jest zaskoczony tym, co zobaczył na pokazanych mu filmikach, chociaż “jest to trudne do wytłumaczenia”. Dodał przy tym szczerze: “uczciwie mówiąc jest znacznie więcej obserwacji UFO niż podaje się do wiadomości publicznej”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe