REKLAMA

Pomaska: Mamy w PO klęskę urodzaju, jeśli chodzi o wybitne osobistości

– Mamy wspólny cel, celem jest to żeby doszło w Polsce do radykalnej zmiany – tłumaczy posłanka PO Agnieszka Pomaska. Polityk komentowała w Radiu Plus sytuację wewnątrz swojej partii.
Posłanka PO Agnieszka Pomaska Pomaska: Mamy w PO klęskę urodzaju, jeśli chodzi o wybitne osobistości
Posłanka PO Agnieszka Pomaska / screen YT/RMF FM

Wczoraj dziennikarze serwisu Wprost.pl pisali o narastającym wewnątrz Platformy buncie przeciwko liderowi PO.

"Borys Budka traci kontrolę nad sytuacją w Platformie Obywatelskiej. Dołujące sondaże i odpływ polityków do partii Szymona Hołowni ośmieliły wewnętrzną opozycję do tego stopnia, że w partii krąży formalny apel wzywający Budkę do ustąpienia ze stanowiska. Według naszych informacji zbiórka podpisów pod dokumentem ruszyła już wśród działaczy mazowieckiej PO i sukcesywnie dołączają do niej kolejne regiony" –  podają Dariusz Grzędziński i Joanna Miziołek. Inicjatywa ma być pomysłem ludzi poprzedniego zarządu PO, obecnie zmarginalizowanych.

Klęska urodzaju w Platformie

Do sytuacji w Platformie i Koalicji Obywatelskiej odniosła się w poranku Radia Plus posłanka PO Agnieszka Pomaska.

– W polityce przede wszystkim liczy się drużyna i współpraca. Na przykład współpraca Borysa Budki i Rafała Trzaskowskiego, najpopularniejszego dzisiaj w Polsce polityka. Wszyscy w PO liczą na skuteczność tej współpracy – tłumaczyła polityk w rozmowie z Jackiem Prusinowskim.

– Czuję się częścią tej drużyny. Mamy, jeśli chodzi o wybitne osobistości w Platformie, taką klęskę urodzaju. Mamy wspólny cel, celem jest to żeby doszło w Polsce do radykalnej zmiany – dodała Pomaska.

– Rozumiem, że tych wybitnych osobistości jest mnóstwo, ale mogłaby Pani Poseł chociaż kilka wymienić? – dopytywał dziennikarz.

– Kogoś pominę zaraz, więc nie chcę z nazwiska. Mamy wielu byłych szefów MSZ, czy MON, mamy sekretariat zagraniczny, Instytut Obywatelski i współpracujących z nim ekspertów – wymieniała posłanka.

Alternatywa dla PiS-u

Polityk została także zapytana, czy Platforma pokazuje wyborcom jaka jest alternatywa dla rządów PiS.

– Pełny program będziemy pokazywać...Regularnie organizujemy konwencje programowe. Taka duża konwencja odbyła się np. 1,5 roku temu w PKiN, gdzie prezentowaliśmy program dot chociażby ochrony środowiska i walki z zagrożeniem klimatycznym – tłumaczyła Pomaska.

– Najpilniejszą sprawą po wyborach będzie przywrócenie praworządności i to łączy wszystkie partie opozycyjne – dodała polityk.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura