REKLAMA

"Za szklanką mleka kryje się cierpienie". Kuriozalny wpis Spurek

„Węglowe i mięsne lobby”? Z okazji Dnia Ziemi Sylwia Spurek podzieliła się z internautami swoimi przemyśleniami na temat ekologii.
Europosłanka Sylwia Spurek
Europosłanka Sylwia Spurek / fot. YouTube / Onet News

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Obchodzony od 1971 r. (wówczas Sekretarz Generalny ONZ podpisał proklamację o ustanowieniu Dnia Ziemi) jest okazją do organizowania akcji promujących dbanie o środowisko.

Przy tej okazji głos zabrała m.in. europosłanka Zielonych Sylwia Spurek. Polityk – znana z kontrowersyjnych pomysłów – tym razem pisze o „węglowym i mięsnym lobby”.

 

„Z okazji Dnia Ziemi włączcie myślenie, bądźcie bardziej empatyczni(e), pomyślcie o cierpieniu i śmierci miliardów zwierząt. Pamiętajcie, że za szklanką mleka kryje się cierpienie zwierząt, degradacja bioróżnorodności i katastrofa klimatyczna” – przekonuje Spurek.

Dalej europosłanka pisze o „katastrofie klimatycznej” oraz apeluje o „odejście od wydobycia węgla, i zakończenie hodowli zwierząt na mięso, mleko, jajka”. „Życzę nam polityki, która służy obywatelom/kom, a nie węglowemu i mięsnemu lobby!” – podkreśla polityk.

Wpisy i pomysły Sylwii Spurek regularnie wywołują wiele komentarzy. W ostatnich miesiącach polityk proponowała m.in. wprowadzenie "5 dla branży roślinnej".

Miałaby ona składać się z zakazu reklam mięsa, mleka i jaj, likwidacji funduszy promocji tych produktów, powołania funduszu promocji weganizmu, wprowadzenia do edukacji (od przedszkola) zajęć o „klimacie i prawach zwierząt" oraz wprowadzenia 0% VAT na zamienniki mięsa, mleka i jajek.


Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Tygodnik

Opinie

Popkultura