REKLAMA

Szykują się masowe odejścia z KO? „Ludzie naprawdę mają dość”

Serwis Wirtualna Polska donosi, że w najbliższych miesiącach z Koalicji Obywatelskiej może odejść nawet kilkunastu parlamentarzystów i samorządowców. Według nieoficjalnych informacji portalu, odejścia mogłaby zatrzymać jedynie zmiana lidera Platformy.
 Szykują się masowe odejścia z KO? „Ludzie naprawdę mają dość”
/ fot. PAP/Paweł Supernak


W ostatnim czasie do nowego projektu Szymona Hołowni o nazwie Polska 2050 przeszedł kolejny parlamentarzysta Koalicji Obywatelskiej Mirosław Suchoń. W rozmowie z WP podkreśla: – Rozmawialiśmy z Szymonem bardzo długo. To było wzajemne pokazywanie tego, jaki mamy pomysł na Polskę oraz najważniejsze sprawy z punktu widzenia rozwoju państwa i potrzeb obywateli.

Dlaczego poseł Koalicji Obywatelskiej związał się z partią Hołowni? Według Suchonia Polska 2050 przedstawia „długofalowe myślenie o Polsce kategoriami pokolenia, a nie najbliższych wyborów czy kadencji”.

Jeden z polityków Platformy Obywatelskiej w rozmowie z WP przyznaje, że nie dziwi się i doskonale rozumie decyzję Mirosława Suchonia.

– Wielu z nas ma problem z przebijaniem się w klubie ze swoimi pomysłami, działaniami. Szefostwo stara się robić dużą politykę, ale idzie to marnie. „Koalicja 276” umarła, „deklaracji ideowej” nie ma. W klubie i strukturach jest marazm – podkreśla źródło serwisu w PO.
 

KO straci nawet kilkunastu posłów?


Według informacji WP z klubu parlamentarnego największej dziś partii opozycyjnej może odejść nawet do kilkunastu posłów. – Ludzie naprawdę mają dość. Chyba, że zmieni się lider – mówi jeden z polityków Koalicji Obywatelskiej.

Inny dodaje, że wiele zależy od wyników wyborów na prezydenta Rzeszowa: – Jedyną nadzieją jest Rzeszów. Jeśli Konrad Fijołek wygra wybory prezydenckie, kierownictwo PO odetchnie. Jeśli nie, lawina ruszy.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura