REKLAMA

Putin zgodził się na spotkanie z Zełenskim. „Proszę bardzo, przyjmiemy prezydenta Ukrainy w Moskwie”

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w czwartek, że jest gotów przyjąć prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Moskwie w dowolnym czasie, który mu odpowiada. Zastrzegł, że tematem mogą być tylko relacje dwóch krajów, a nie konflikt w Donbasie.
 Putin zgodził się na spotkanie z Zełenskim. „Proszę bardzo, przyjmiemy prezydenta Ukrainy w Moskwie”
/ fot. PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV


Putin powiedział, że jeśli władze Ukrainy chcą rozmawiać o Donbasie, to "powinny spotkać się z władzami republik ŁRL i DRL [struktur powołanych przez prorosyjskich separatystów- przyp. red.]", a dopiero potem "z przedstawicielami krajów trzecich, do których w tym wypadku należy Rosja".

– Jeśli chodzi o rozwój stosunków dwustronnych, to proszę bardzo, przyjmiemy prezydenta Ukrainy w Moskwie w dowolnym dogodnym czasie – powiedział rosyjski prezydent.

We wtorek Zełenski zaproponował Putinowi spotkanie w dowolnym miejscu w Donbasie, którego część jest kontrolowana od 2014 roku przez wspieranych przez Rosję separatystów.

W opublikowanym we wtorek posłaniu wideo Zełenski przypomniał, że na spotkaniu doradców politycznych normandzkiej czwórki (Ukraina, Francja, Niemcy, Rosja) w poniedziałek zgłoszono propozycję spotkania na linii rozgraniczenia w Donbasie, żeby wyjaśnić sytuację.

Rosja utrzymuje, że trwający od 2014 roku konflikt w Donbasie jest konfliktem wewnątrzukraińskim i zaprzecza, by udzielała wsparcia separatystom.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura