Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Ameryki Środkowej i Południowej?

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami i miejmy nadzieję, że w najbliższe wakacje uda się wyjechać poza granice Polski. W tym artykule opowiemy Ci o tym, jak przygotować się do wyjazdu do Ameryki Środkowej i Południowej
 Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Ameryki Środkowej i Południowej?
/ fot. deomedia

Artykuł Sponsorowany

 

Wyjeżdżasz do pracy?

Musisz wiedzieć, że zagraniczny wyjazd do pracy i w celach rekreacyjnych diametralnie się od siebie różnią. Do każdego z nich należy się inaczej przygotować, ponieważ musisz nastawić się na całkowicie inny sposób spędzania czasu. Czekają na Ciebie inne zagrożenia, o których warto wiedzieć. Sprawdź, jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu za granicę na: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-wyjazd-do-pracy-tymczasowej-za-granice.

Ameryka Środkowa i Południowa – o czym pamiętać?

To nie są tanie rzeczy

Wyprawa do Ameryki Środkowej lub Południowej jest dosyć kosztowna ze względu na wysokie ceny biletów lotniczych. Jeśli więc zależy Ci na maksymalnej optymalizacji kosztów, warto, żebyś zainteresował się tematem dotarcia na miejsce z odpowiednim wyprzedzeniem. Im wcześniej kupisz bilety, tym tańsze będą.

Zaszczep się

W Internecie znajdziesz pełną listę szczepień, które należy przyjąć, jeśli chodzi o wyjazd do Ameryki Środkowej i Południowej. Absolutne minimum to szczepienie na żółtą febrę, ale o wiele lepiej będzie, gdy zdecydujesz się na przyjęcie całego pakietu.

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich rzeczy

Chodzi przede wszystkim o odpowiednie przechowywanie pieniędzy oraz dokumentów. Najlepiej będzie, jeśli podzielisz swoje środki finansowe i pochowasz je w różnych kieszeniach. Dzięki temu w sytuacji, gdy staniesz się ofiarą kradzieży, nie stracisz wszystkiego.

Naucz się hiszpańskiego

Oczywiście to nie jest takie proste i ciężko jest w krótkim czasie opanować język w perfekcyjnym stopniu. Musisz jednak wiedzieć, że wystarczy tylko znajomość 100 słów, byś mógł dogadać się w większości sytuacji, które mogą przydarzyć Ci się podczas podróży po Ameryce Środkowej i Południowej. Pamiętaj, że w tamtych rejonach świata negocjowanie cen za jedzenie, noclegi i przejazdy jest czymś całkowicie normalnym, a do tego będziesz potrzebować, chociaż podstaw języka.

Bądź elastyczny

Tak daleka podróż jest bardzo trudna do precyzyjnego zaplanowania. Oczywiście powinieneś mniej więcej wiedzieć, co chcesz robić, ale nie narzucaj sobie zbyt restrykcyjnego planu. W Ameryce Środkowej i Południowej warto dać się ponieść. W końcu jest tyle do zobaczenia i żal byłoby pominąć coś tylko dlatego, że nie było przewidziane w rozkładzie podróży. Wrzuć na luz i otwórz się na odmienną kulturę.

Określ budżet

Jak już ustaliliśmy, koszty zagranicznego urlopu w Ameryce Środkowej i Południowej mogą być bardzo wysokie. Musisz przygotować się na nieprzewidziane wydatki, ponieważ nigdy nie da się ich uniknąć. Warto jednak, żebyś jeszcze podczas planowania wyjazdu miał określony budżet, jaki chcesz przeznaczyć. Dzięki postawieniu sobie jasnych granic zminimalizujesz ryzyko tego, że „popłyniesz” i wydasz o wiele więcej, niż zakładałeś.

A może wybierasz się do USA?

Jeśli zamiast Ameryki Środkowej lub Południowej planujesz wybrać się do USA, powinieneś się również dobrze się przygotować: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/wyjezdzam-do-usa-jak-sie-przygotowac-do-wyjazdu. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci przy planowaniu wyjazdu.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe