REKLAMA

"Wypier***j z tym małym skur***nem z mutacją". Szokujące doniesienia ze szpitala w Słupsku. Lekarz poniesie konsekwencje

Rzecznik Praw Pacjenta zadecydował ws. lekarza ze Słupska, który w obecności matki i rocznego dziecka, na zapytanie pielęgniarki, czy mogą wejść do poczekalni, powiedział: "wypierd... za szklane drzwi z tym małym skur...nem z mutacją…".
/ pixabay.com

Chodzi o sytuację z 14 marca. Wtedy to matka z rocznym dzieckiem przyjechała do szpitala w Słupsku. Z gabinetu usłyszała słowa kierowane przez lekarza do pielęgniarki. Dotyczyły one jej syna.

"Wypierd... za szklane drzwi z tym małym skur...nem z mutacją… Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur…syny są najgorsze" - miał powiedzieć medyk.

Sprawę nagłośnił "Głos Pomorza". Po publikacji Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku zawiesił lekarza. Zerwano również współpracę z firmą, przez którą medyk był zatrudniony. Interwencję podjął również Rzecznik Praw Pacjenta.

Po przeanalizowaniu sprawy, Rzecznik Praw Pacjenta stwierdził, że bezdyskusyjnie prawo pacjenta zostało naruszone, w dniu 19 kwietnia 2021 r. wydał stwierdzenie naruszenia prawa pacjenta do godności małoletniego Kevina przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku

- napisano w komunikacie RPP.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura