REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Klękanie przez sportowców będzie karane

Bardzo wyraźna większość sportowców powiedziała, że nie jest właściwe demonstrowanie lub wyrażanie swoich poglądów na polu rozgrywek – przekazała przewodnicząca Komisji Sportowców, Kirsty Coventry.
 Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Klękanie przez sportowców będzie karane

MKOl w ciągu ostatniego roku przeprowadził ankietę wśród ponad 3500 sportowców, w której zapytał się o sprawę zaangażowania politycznego. Dwóch na trzech sportowców stwierdziło, że okazywanie swoich poglądów, podczas wydarzeń sportowych jest niestosowne i niepotrzebne.

Wyniki badania potwierdziły zasadę znajdującą się w Karcie Olimpijskiej: punkt 50 tego dokumentu zabrania na igrzyskach przejawów demonstracji lub propagandy politycznej, religijnej lub rasowej.

– Bardzo wyraźna większość sportowców powiedziała, że nie jest właściwe demonstrowanie lub wyrażanie swoich poglądów na polu rozgrywek, podczas oficjalnych ceremonii lub na podium, a więc naszą rekomendacją dla zawodników jest powstrzymanie się od wszelkiego rodzaju protestów i demonstracji lub aktów postrzeganych jako takie – przekazała przewodnicząca Komisji Sportowców, Kirsty Coventry.

Przypomnijmy, że ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio odbędzie się 23 lipca. Zawody zakończą się 8 sierpnia.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura