REKLAMA

[WIDEO] Australia: Rekordowa frekwencja od wybuchu pandemii. Blisko 80 tys. kibiców na trybunach

Ponad 78 tys. kibiców obejrzało z trybun niedzielny mecz futbolu australijskiego pomiędzy zespołami Collingwood Magpies i Essendon Bombers. Jak podkreślają media, jest to najwyższa frekwencja imprezy sportowej od czasu wybuchu pandemii koronawirusa.
 [WIDEO] Australia: Rekordowa frekwencja od wybuchu pandemii. Blisko 80 tys. kibiców na trybunach
/ fot. Twitter / AFL


Dokładną liczbę kibiców na stadionie olimpijskim Melbourne Cricket Ground podał profil „Australian Football League”. Było to dokładnie 78 113 widzów.

Jak podkreślono, jest to najwyższa liczba widzów oglądających mecz z trybun od czasu wybuchu pandemii COVID-19.
 


Agencja Reuters zwraca uwagę, że Australia odniosła niebywały sukces w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Przez kraj „nie przeszła” ani jedna silna fala epidemii, a ludzie mogą gromadzić się, jadać w restauracjach czy nie nosić maseczek ochronnych w większości miejsc.

Jednym z czynników, które wpłynęły na tak dobrą koronawirusową sytuację tego kraju ma być m.in. zamknięcie granic, szybkie wykrywanie zakażeń i przestrzeganie przez społeczeństwo obostrzeń.

W Australii od początku pandemii odnotowano niespełna 30 tys. zakażeń i 910 zgonów w wyniku COVID-19 i współistnienia COVID-19 wraz z innymi schorzeniami. Dla porównania średnia wykrywanych zakażeń w Polsce z ostatnich siedmiu dni wynosi 10,8 tys. Tylko w piątek zmarło 513 chorych.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura