REKLAMA

Polska liderem w UE! Świetnie wykorzystujemy środki finansowe

Polska liderem Unii Europejskiej w zakresie absorpcji alokacji unijnej z wynikiem 57,4 proc. - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
 Polska liderem w UE! Świetnie wykorzystujemy środki finansowe
pixabay.com

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda powiedział, że wiodąca pozycja Polski pod względem wydatkowania środków unijnych w mijającej perspektywie finansowej dowodzi, że skutecznie uda się zagospodarować pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy. 

Komisja Europejska poinformowała, że Polska jest liderem w Unii Europejskiej pod względem wydatkowania wspólnotowych środków. 

Wskazano, że według stanu na 22 kwietnia 2021 r. Unia Europejska przekazała Polsce tytułem refundacji poniesionych wydatków w ramach Funduszu Spójności, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Inicjatywy dla Ludzi Młodych łącznie blisko 44,2 mld euro. W Polsce z unijnym dofinansowaniem jest realizowanych aktualnie ponad 89 tys. inwestycji o łącznej wartości prawie 522 mld zł. W tej kwocie - jak czytamy - udział funduszy UE to 317,3 mld zł, czyli ponad 91 proc. wszystkich dostępnych środków dla naszego kraju. Dodano, że czas na inwestowanie funduszy unijnych na lata 2014-2020 mamy do końca 2023 roku.

"Polska jest w tej chwili dokładnie w tym miejscu, w którym powinniśmy być zgodnie z założeniami dotyczącymi tempa wydatkowania środków unijnych" - napisano.


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura