[VIDEO] "Wyrażamy nadzieję...". Jest nowy materiał "Warto Rozmawiać"

Szanowni Państwo, na 5 minut przed emisją dzisiejszego programu otrzymaliśmy informację, że zostanie on nagrany i wyemitowany w innym terminie. O nowej porze emisji powiadomimy niezwłocznie po uzyskaniu informacji w tej kwestii - mogliśmy przeczytać kilka dni temu na profilu programu "Warto Rozmawiać" na Twitterze. Zwykle program nadawany był na żywo.
"Warto Rozmawiać" / czołówka programu

Poszło o program, w którym krytycznie wyrażano się na temat oficjalnej strategii walki z koronawirusem.

Komisja Etyki uznała, że w audycji zaprezentowano wyłącznie głosy krytyczne wobec podejmowanych działań w walce z pandemią. Dochowanie zasad rzetelności dziennikarskiej jest szczególne ważne w czasie, gdy ludzie walczą o zdrowie i życie i gdy tak wielu widzów, w oparciu o wiedzę z audycji telewizji publicznej może podejmować decyzje odnoszące się do własnego zdrowia, a w szczególności szczepień czy zachowania zasad profilaktyki.

Orzeczenie Komisji Etyki TVP stworzyło nowy kontekst moralno-prawny audycji „Warto rozmawiać”. Telewizja i producent audycji rozpoczęli rozmowy, dotyczące warunków utrzymania audycji w przyszłej ofercie nadawcy publicznego

- brzmiał komunikat w sprawie, opublikowany na stronie Centrum Informacji TVP.

Redakcja programu "Warto Rozmawiać" nie przyjmuje do wiadomości orzeczenia Komisji Etyki TVP z 19.04.2021. W naszej ocenie orzeczenie to wydane zostało z pominięciem procedur, które zakładają wysłuchanie wszystkich stron prowadzonego postępowania. Prowadzący i producent programu nigdy nie zostali wezwani przed Komisję, by złożyć wyjaśnienia w sprawie programu z 12.04.2021

- odpowiedziała redakcja programu "Warto rozmawiać", opublikowany w mediach społecznościowych.

- Zgodnie z obietnicą publikujemy kolejną z naszych rozmów z przesłuchań przed NIL. Naszym rozmówcą jest dr Zbigniew Martyka. Niezmiennie wyrażamy nadzieję, iż w kolejne poniedziałki o tej porze będziemy mogli spotykać się z Państwem na antenie TVP3.

- pisze teraz redakcja "Warto Rozmawiać" na Twitterze publikując fragment programi


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe