REKLAMA

"Najobrzydliwszy polityczny tweet". Redaktorzy "Newsweeka" i Gazeta.pl ostro nt. wpisu Giertycha

W Sejmie we wtorek rano rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu oraz klubu PiS z politykami Lewicy. Tematem spotkania jest nawiązanie porozumienia ws. Funduszu Odbudowy. Informacje o tym, że Lewica planuje prowadzić rozmowy z rządem pojawiły się już w poniedziałek, wywołując oburzenie środowisk związanych z Koalicją Obywatelską. Do chóru oburzonych dołączył Roman Giertych, którego komentarz wzbudził niesmak nawet u dziennikarzy lewicowych mediów.
/ screen YT - Onet News

Z satysfakcją przyjmuję dzisiejszą deklarację ze strony klubu parlamentarnego Lewicy, jeżeli chodzi o konstruktywne rozmowy dotyczące kształtu Krajowego Planu Odbudowy. To jest dobry sygnał, jeśli chodzi o rozmowy. Chciałem poinformować, że pan premier Mateusz Morawiecki przyjmie zaproszenie na spotkanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy" - mówił dziś rzecznik rządu. Polska 2050 Hołowni również wcześniej zgłosiła swoje uwagi do KPO, co odbierane jest jako chęć podjęcia rozmów. Wywołało to furię środowisk związanych z Koalicją Obywatelską.

Czytaj więcej: "Zdrada! Łomot!" Wielka awantura w opozycji po deklaracjach poparcia dla Krajowego Planu Odbudowy. Zwolennicy zagubieni

Do chóru oburzonych dołączył mecenas Roman Giertych.

 

Gratuluję wyborcom Lewicy! Możecie być dumni ze swoich wybrańców, którzy doznają zaszczytu spotkania z samym premierem!!!! Brawo! 
Jeszcze kilka głosowań razem z PiS, a może odwiedzi klub Lewicy Ziobro albo nawet sam Kaczyński! 
Porozmawiają sobie np. o Basi Blidzie...

- napisał Giertych na Twitterze. Po tym wpisie spadła na niego fala krytyki, co ciekawe - także ze strony dziennikarzy mediów na co dzień sympatyzujących z opozycją. Swoją dezaprobatę wyraził m.in Łukasz Rogojsz z Gazeta.pl i Dominika Długosz z "Newsweeka".

 

Barbara Blida zginęła 25 kwietnia 2007 roku, kiedy Roman Giertych był wicepremierem w rządzie PiS i nic nie zapowiadało jeszcze, że we wrześniu ten rząd się rozpadnie

- napisała Dominika Długosz.

 

Najobrzydliwszy polityczny tweet poniedziałku, nie mam co do tego wątpliwości

- skomentował Łukasz Rogojsz. Również wielu internautów nie pozostawiło na komentarzu mecenasa suchej nitki.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura