REKLAMA

Zełenski proponuje Putinowi spotkanie w Watykanie. Rzecznik Kremla zabiera głos

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w środę, że nie wie, czy rosyjski prezydent Władimir Putin gotów byłby spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Watykanie, tak jak zaproponował ukraiński przywódca.
 Zełenski proponuje Putinowi spotkanie w Watykanie. Rzecznik Kremla zabiera głos
/ fot. PAP/EPA/ALEXEI DANICHEV / KREMLIN / SPUTNIK / POOL


– Nie wiem, czy prezydent Putin jest gotów, czy też nie, by gdzieś jechać [na spotkanie z Zełenskim - przyp. red.] – powiedział Pieskow. Putin – jak dodał rzecznik – mówił, że „z przyjemnością zobaczy prezydenta Zełenskiego w Moskwie”.

Przedstawiciel Kremla powtórzył, że prezydent Rosji nie zamierza omawiać z Zełenskim konfliktu w Donbasie, a jedynie relacje dwustronne, rosyjsko-ukraińskie.

Pieskow powiedział także, że o pomyśle Zełenskiego, by miejscem spotkania był Watykan, ani Rosja, ani Stolica Apostolska nie zostały oficjalnie poinformowane.

Zełenski w wypowiedzi dla włoskiego dziennika "La Repubblica" zaproponował Watykan jako miejsce spotkania z Putinem i rozmów na temat sytuacji w Donbasie.

20 kwietnia Zełenski zwrócił się do Putina z propozycją spotkania w dowolnym miejscu w Donbasie. Rosyjski przywódca w odpowiedzi na tę ofertę wyraził gotowość spotkania, ale zaproponował, by odbyło się ono w Moskwie. Kreml odmówił przy tym rozmów o Donbasie twierdząc, że Rosja nie jest stroną konfliktu na wschodzie Ukrainy.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura