Powołano nowe koło poselskie „Polskie Sprawy”

W Sejmie powołano koło poselskie Polskie Sprawy – poinformowała w czwartek jego przewodnicząca Agnieszka Ścigaj. W trzyosobowym kole oprócz Ścigaj znaleźli się polityk Porozumienia Andrzej Sośnierz i związany z Kukiz'15 Paweł Szramka.
 Powołano nowe koło poselskie „Polskie Sprawy”
/ fot. PAP/Radek Pietruszka

Ścigaj podkreśliła na konferencji prasowej w Sejmie, że polityków połączyły rozmowy o zdrowiu, przedsiębiorczości, a także to, jak Polska będzie wyglądała po pandemii. – Dzisiaj postanowiliśmy zawiązać koło poselskie, które priorytetowo będzie zajmować się tymi sprawami – zadeklarowała posłanka.
 


– My się nie zgadzamy się z tym, żeby w polskiej polityce było uważane za normalność to, że poseł jest jakimś towarem, że posła suwerennej Polski można sobie przekupywać, handlować i przekładać, że niezależnemu posłowi można mówić, co ma mówić, chociaż sam tak nie myśli, chociaż jego wyborcy się z tym nie zgadzają – podkreśliła Ścigaj.

– Nie zgadzamy się z tym, że przeciwnika politycznego trzeba nienawidzić. Uważamy, że polska polityka i normalność to jest dialog i rozmowa - za to płacą nam ludzie. Mamy rozmawiać, mimo różnic wyciągać z tych różnic konstruktywne wnioski, bo świat idzie do przodu dlatego, że się różni i mamy szukać rozwiązań prawnych dla Polaków – dodała posłanka.

Poseł Andrzej Sośnierz, który odszedł z klubu PiS na konferencji prasowej zadeklarował, że wciąż pozostaje w partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jednocześnie zauważył, że od dłuższego czasu jego stanowisko m.in. w sprawie walki z epidemią było różne od stanowiska PiS.

Paweł Szramka powiedział, że wciąż ma podobne cele w polityce jak Paweł Kukiz, z którym współtworzył koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia, ale rozminęły się drogi dojścia. W tym kontekście wymienił m.in. toczące się rozmowy na linii Paweł Kukiz-prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe