REKLAMA

Dzień Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym

Związkowcy z MOZ Siarkopol Tarnobrzeg pamiętają o wszystkich którzy utracili życie i zdrowie w wypadkach przy pracy i co roku organizują obchody w Światowym Dniu Ofiar Wypadków przy Pracy. Obchody w tym roku odbyły się w Tarnobrzegu 25 i 28 kwietnia.
 Dzień Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym
/ ZR Ziemia Sandomierska NSZZ "S"

Od początku powstania przemysłu siarkowego w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym wydarzyło się około 3730 wypadków przy pracy, a 65 pracowników utraciło życie. Ostatni wypadek śmiertelny wydarzył się w listopadzie 2020 roku – przypomniał Jan Myszka przewodniczący MOZ NSZZ „Solidarność” Siarkopol Tarnobrzeg. Związkowcy z MOZ Siarkopol Tarnobrzeg pamiętają o wszystkich którzy utracili życie i zdrowie w wypadkach przy pracy i co roku organizują obchody w Światowym Dniu Ofiar Wypadków przy Pracy. Warto przypomnieć, że z inicjatywy „Solidarności” Siarkopolu Tarnobrzeg ufundowany został pomnik Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym, usytuowany przy budynku biurowca Kopalni Siarki w Machowie.
W dniu 25 kwietnia w kościele pod wezwaniem świętej Barbary – patronki górników w Tarnobrzegu sprawowana była Msza święta w intencji ofiar wypadków przy pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.  Eucharystię celebrował ksiądz proboszcz Stanisław Bar. Po Eucharystii związkowcy złożyli kwiaty pod tablicą w kościele, która upamiętnia wszystkie ofiary wypadków przy pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.          
    W dniu 28 kwietnia upamiętniono ofiary wypadków przy pracy, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze przy pomniku Ofiar Wypadków przy Pracy w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym. Wśród delegacji składających kwiaty i zapalających znicze pamięci byli: prezydent miasta Tarnobrzeg Dariusz Bożek i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzeg Bożena Kapuściak, zarządy zakładów przemysłu siarkowego, przedstawiciele związków zawodowych, służb bezpieczeństwa i higieny pracy i społecznej inspekcji pracy.  W imieniu Komisji Zakładowej MOZ NSZZ „Solidarność” Siarkopol Tarnobrzeg organizatora uroczystości kwiaty i znicze złożyli: Jan Myszka – przewodniczący MOZ Siarkopol Tarnobrzeg i członkowie Komisji – Kazimierz Lewicki i Ryszard Ślęzak.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura