Sikorski mówi o… Goebellsach w PiS i Trockich w Lewicy. Ostra odpowiedź internautów

Chyba jest jasne, że Goebbelsów mamy w PiS, a po stronie Lewicy ja paru Trockich też widzę - dodał pytany o to, kto w porozumieniu PiS-u z Lewicą jest niemiecką, a kto radziecką stroną paktu Ribbentrop – mówił w rozmowie z dziennikarzem "Rzeczpospolitej" Jackiem Nizinkiewiczem polityk Platformy Obywatelskiej i były szef MSZ Radosław Sikorski.
 Sikorski mówi o… Goebellsach w PiS i Trockich w Lewicy. Ostra odpowiedź internautów
/ fot. YouTube / Radosław Sikorski - kanał oficjalny


– Pamiętajmy co w sierpniu 1939 r. miało miejsce. Józef Stalin udawał, że negocjuje z Zachodem pakt gwarantujący pokój i że z Zachodem spróbuje wziąć Hitlera w dwa ognie, tymczasem w tajemnicy po cichu zawarł tajny, brudny deal z Hitlerem, którego nikt się nie spodziewał – powiedział w rozmowie z dziennikarzem „Rzeczpospolitej” europoseł KO Radosław Sikorski zapytany o jego porównanie porozumienia Lewicy z PiS ws. poparcia dla Funduszu Odbudowy do paktu Ribbentrop-Mołotow.

– Chyba jest jasne, że Goebbelsów mamy w PiS, a po stronie Lewicy ja paru Trockich też widzę - dodał pytany o to, kto w porozumieniu PiS-u z Lewicą jest niemiecką, a kto radziecką stroną paktu Ribbentrop – dodał.

Dziennikarz „Rzeczpospolitej” zapytał polityka Platformy Obywatelskiej, czy tak ostre porównania nie wykluczają ewentualnej koalicji PO z Lewicą w przyszłości.

– Ja jestem szeregowym członkiem PO, mnie więcej wolno – odparł były minister spraw zagranicznych. – Jeśli PiS nie dotrzyma słowa, wyjdą [Lewica - przyp. red.] na kompletnych frajerów – dodał.
 

Internauci odpowiadają


Na słowa Radosława Sikorskiego szybko zareagowali internauci. „I leci dalej. To jest najwyraźniej za dużo, wymagać by w debacie publicznej przestać używać analogii urągających pamięci ofiarom systemów totalitarnych” – pisze na Twitterze dziennikarka serwisu ngo.pl Estera Flieger.

„Ej, a pamiętacie jak Młoda Lewica porównała Balcerowicza do Mengele?” – pyta inny internauta.
„Jeszcze lepsza obrzucająca się błotem Zjednoczona Opozycja” – komentuje były rzecznik stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Jan Popławski.

„Panie Radku zastanawiam się w jakim stopniu wasze ostatnie odpały wynikają ze stresu spowodowanego przez sondaże dające przewagę Hołowni…” – dodaje inny użytkownik Twittera.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe