REKLAMA

Burza w sieci po publikacji okładki Newsweeka. „To oficjalne stanowisko Platformy?” [FOTO]

Panie redaktorze, okładka fatalna. Naprawdę warto rozkręcać nienawiść na ludzi? Takie dziennikarstwo to dno – komentuje wpis redaktora naczelnego Newsweeka jeden z internautów.
 Burza w sieci po publikacji okładki Newsweeka. „To oficjalne stanowisko Platformy?” [FOTO]
/ fot. YouTube / Newsweek / Twitter


Redaktor naczelny tygodnika Newsweek Tomasz Lis w sobotę rano opublikował najnowszą, poniedziałkową okładkę gazety, na której widnieją twarze Adriana Zandberga, Włodzimierza Czarzastego i Jarosława Kaczyńskiego. Internauci zauważają, że grafika jednoznacznie przypomina propagandowy portret Karola Marksa, Friedricha Engelsa i Włodzimierza Lenina.


„Z okazji 1 maja już dziś okładka najnowszego Newsweeka. A w nim kulisy rozmów lewicy z PiS. Dlaczego lewica przehandlowała tradycję, honor, idee i wartości za mgliste obietnice od oszustów i kłamców?” – napisał na Twitterze.

 

Burza w sieci


Po kilku minutach pod wpisem redaktora naczelnego Newsweeka pojawiła się fala komentarzy oburzonych internautów.

„Panie redaktorze, okładka fatalna. Naprawdę warto rozkręcać nienawiść na ludzi? Takie dziennikarstwo to dno. Można i warto inaczej. Proszę to przemyśleć” – napisała jedna z użytkowniczek Twittera.

„Nie rozumiem tylko, po co teraz dorzucać do pieca? Za mało już padło słów? Czy naprawdę nie da się w Polsce funkcjonować bez permanentnego konfliktu wszystkich z wszystkimi?” – pyta inny użytkownik.

„Lewica zadbała o interes obywateli. Pan tego nie rozumie ale nie ma co z panem dyskutować jak pan o pieniądzach dla ludzi porównuje to do paktu Ribbentrop-Mołotow” – czytamy w kolejnym wpisie.

„To oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej?” – pyta inny internauta.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura