REKLAMA

Strona Marszałka Mazowsza przed Dniem Flagi RP namawia do wywieszania flagi... Mazowsza

Czytelnicy portalu se.pl (serwis Super Expressu) mogli być zaskoczeni gdy zobaczyli na portalu ogromną reklamę nawołującą do wywieszania flagi regionalnej (a nie państwowej) przed Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Za reklamę odpowiada portal marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika – „mazovia.pl”. Przenosi nas do linku w którym zapomnieli napisać o polskiej fladze?
Adam Struzik podczas historycznej konferencji z PO Strona Marszałka Mazowsza przed Dniem Flagi RP namawia do wywieszania flagi... Mazowsza
Adam Struzik podczas historycznej konferencji z PO / screen YT

W reklamowany artykule współautorzy tekstu - Ludwik Rakowski przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego (związany z PO) oraz Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego (z PSL) piszą tylko i wyłącznie o „regionalnej fladze”. W tak ważnym okresie (2 i 3 maja) zabrakło choćby zdania o biało-czerwonych barwach (jest tylko małe zdjęć flag obok siebie). A to właśnie biało-czerwone barwy powinny być na pierwszym planie.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (nie regionalnej) to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z lutego 2004 roku. Ma istotny kontekst historyczny, ponieważ komunistyczne władze PRL zdejmowały z budynków administracji polskie flagi właśnie 2 maja, aby nie były widoczne w rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja – komuniści to święto piętnowali. 3 maja był dniem manifestacji opozycji demokratycznej. Ponadto 2 maja jest Dniem Polonii i Polaków za Granicą, którzy utożsamiają się z biało-czerwoną flagą a nie regionalnymi barwami.

Zrzut ekranu strony głównej portal se.pl poniżej


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura