[video] "Wstydź się, Polsko!", "Konstytucja". Jachira prowokuje w Sejmie w święto 3 maja

W 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, z udziałem Prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausėdy odbyło się uroczyste posiedzenie Izb Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sejmu Republiki Litewskiej. Dla niektórych parlamentarzystów totalnej opozycji to uroczyste święto stało się pretekstem do przeprowadzania prowokacyjnych happeningów.
 [video]
/ screen video

– W dniu, w którym dziejowa przeszłość tak namacalnie spotyka się ze współczesnością, wsłuchujemy się w przesłanie naszych przodków. Oto świadectwo Ich mądrości, odpowiedzialności i patriotyzmu. Oto nasze chlubne, polskie i litewskie, dziedzictwo. Oto wielki pomnik historii, znaczący dla rozwoju europejskiej oraz ogólnoludzkiej cywilizacji – mówił Prezydent Andrzej Duda. Zgromadzenie posłów i senatorów rozpoczęło się od odegrania hymnów Polski i Litwy. 

Czytaj więcej: Andrzej Duda: "Świętujemy w imię pamięci, a zarazem w imię przyszłości"

Swoje polityczne prowokacje Klaudia Jachira rozpoczęła już rano w mediach społecznościowych.

Dzisiaj 3 maja i znowu, jak przed laty mamy w Polsce obrońców Konstytucji i mamy Targowicę. Właśnie wybieram się do Sejmu posłuchać przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy. Bardzo aktualne święto

- napisała na Twitterze posłanka. Natomiast podczas uroczystego przemówienia Andrzeja Dudy w Sejmie, przeszła do "właściwego" happeningu. Rozwinęła banner z napisem "KONSTYTUCJA" i stanęła w sejmowych ławach, by była jak najlepiej widoczna. Całą prowokacją pochwaliła się w mediach społecznościowych.

 

W Święto Konstytucji 3 maja przemawia w Sejmie PAD. Wstydź się, Polsko!

- napisała Jachira.

 


 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe