REKLAMA

"Powiedzieć o Was debile, byłoby nieładnie". "Uprzejmy" list Giertycha do Lewicy

Jutro ma mieć miejsce głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją Planu Odbudowy. Poparcie wcześniej zgłosiła Lewica, co spowodowało lawinę krytyki i hejtu ze strony środowisk bliskich Platformie i radykalnego "antypisu". "Strajk Kobiet" nawet wysunął wobec Lewicy ultimatum, które w zasadzie nie wiadomo kiedy i czym miałoby się skończyć. Poparcie zgłasza również partia Hołowni, która ma w Sejmie kilku posłów. Jak się okazuje, również PSL Kosiniaka-Kamysza zapowiada głosowanie "za", choć jednocześnie ma budować jakiś wspólny byt polityczny z "konserwatystami" z PO. Platforma najwyraźniej ze swoim sprzeciwem została sama, jeśli nie liczyć wsparcia dawno przebrzmiałego "Strajku Kobiet". Pozostający od dawna w orbicie Platformy, oskarżany o współudział w tworzeniu hejtu na "Soku z Buraka", Roman Giertych pisze list do Lewicy.
Roman Giertych
Roman Giertych / Screen YouTube Onet News

- List do Lewicy.

Brawo, brawo, brawo! Jakim to cudem udało się wam wyłudzić od Kaczyńskiego obietnicę, że będzie pieniądze z UE wydawał uczciwie? Wszyscy już stracili nadzieję, a wy jedni wydelegowaliście najlepszych z najlepszych: Zandberga, Biedronia i Żukowską. Oni na spotkaniu wytrzymali marsowe miny Jarka. Wił się on, próbował kluczyć, ale przyszpilony nieugiętą postawą (szczególnie Żukowska stawała hardo!) powiedział wreszcie: będzie sprawiedliwy podział. A w waszych głowach zabiły dzwony triumfu jak nie przymierzając w głowie Longinusa Podbipięty, gdy trzem pohańcom głowy uciął. Wyściskaliście nawróconego przywódcę PiS i obiecaliście, że za tak poważne ustępstwa zawsze może na was liczyć, gdy mu większości brakuje. On dobrotliwie pogłaskał was po głowach i powiedział: jesteście odpowiedzialną opozycją. I wtedy wy, ocierając ukradkiem łzy wzruszenia, poszliście z dumą ogłosić sukces całemu światu. Skoro przecież wam obiecał wydawać pieniądze uczciwie, to ich przecież nie rozkradnie, prawda?

Roman Giertych

PS Powiedzieć o Was debile byłoby nieładnie. Nawet bowiem ten, którego nazywają tak ludzie, nie jest tak naiwny jak wy. Jedyny plus z tej waszej koalicji z PiS jest taki, że do następnego Sejmu przyjdziecie jedynie na wycieczkę.

- pisze Giertych

List do Lewicy. Brawo, brawo, brawo! Jakim to cudem udało się wam wyłudzić od Kaczyńskiego obietnicę, że będzie...

Opublikowany przez Roman Giertych - strona oficjalna Poniedziałek, 3 maja 2021

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura