REKLAMA

Lewica zagłosowała "za". PO nie zagłosowała "przeciw". A "Strajk Kobiet" został z "ultimatum" jak Himilsbach z angielskim

Abstrahując chwilowo do tego, że nie bardzo mnie cieszy "uwspólnotowienie długu" i nasz przy tym aplauz, trzeba oddać, że Jarosław Kaczyński w sensie taktycznym odniósł dziś nad totalną opozycją miażdżące zwycięstwo, a ta, niezależnie od tego czy w swojej platformerskiej, czy ulicznej i wulgarnie "antypisowskiej" odsłonie, może dziś tylko skamleć cicho liżąc rany,
Marta Lempart Lewica zagłosowała
Marta Lempart
Screen YouTube Dzielnice Magazine

Najbardziej zabawna wydaje się pozycja radykalnego "Strajku Kobiet", który pisał

- W spr.@Lewica /y ogłaszamy krótko: wóz albo przewóz. Doba na ogarnięcie się albo zaczynamy ogólnopolską akcję wybijania głupoty z głowy Lewicy. Mafia nie przestanie być mafią, bo Lewica grzecznie wciśnie guzik.

Potem coś usiłował przesuwać i rozmydlać, a ostatecznie nikt już nie wiedział o co mu chodzi.

A jak wyglądało dzisiejsze głosowanie? Większość posłów klubu PiS [oczywiście bez Solidarnej Polski], Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, a także wszyscy posłowie koła Polska2050 głosowali "za". Platforma Obywatelska, ta sama z którą "Strajk Kobiet" siedział w okopie, wstrzymała się od głosu.

Przeciw były Konfederacja i Solidarna Polska.

A co zrobił "Strajk Kobiet" po swoich buńczucznych groźbach? 

Pobieżna lektura jego profili w socjal mediach, na których wyraźnie unika tematu, wskazuje, że został z tym "ultimatum" jak Himilsbach z angielskim.


Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Konstytucja RP jest nadrzędna wobec prawa UE?
Tygodnik

Opinie

Popkultura